Quantcast
wtorek, 26 września 2023
Strona głównaAktualności12. Światowy Dzień Śniegu FIS World Snow Day w Zakopanem

12. Światowy Dzień Śniegu FIS World Snow Day w Zakopanem

Już w niedzielę 15 stycznia o godz. 11.00 w Parku Miejskim im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Zakopanem rozpocznie się 12. Światowy Dzień Śniegu FIS World Snow Day. Wydarzenie to będzie trwało do godziny 14:00.

Światowy Dzień Śniegu – World Snow Day to ogólnoświatowe wydarzenie dedykowane dzieciom i młodzieży, którego inicjatorem jest FIS – Międzynarodowa Federacja Narciarska. W tym roku odbywa się już 12. edycja – jej hasłem jest „Explore, Enjoy, Experience” i ma na celu zachęcanie młodych osób do uprawiania sportów zimowych i spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu.

Miasto Zakopane dołączyło do tej akcji wraz z jej powstaniem w 2012 roku, natomiast pięć lat później, bo w 2017 roku Zakopane wygrało konkurs na najlepszego organizatora tego wydarzenia na świecie. Tegoroczne atrakcje podczas 12. Światowego Dnia Śniegu zorganizowali: Urząd Miasta Zakopane – Wydział Kultury, Wydział Ochrony Środowiska, Wydział Kultury Fizycznej i Komunikacji Społecznej – wraz z Partnerami: Tatrzańskim Parkiem Narodowym, Tatrzańskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym, Instytutem Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowym Instytutem Badawczym, Komendą Powiatową Policji w Zakopanem, Komendą Wojewódzką Policji w Krakowie oraz Biurem Prewencji Komendy Głównej Policji w Warszawie.

Atrakcje: sportowy tor przeszkód, słodki tor przeszkód Wawel Truck, elektroniczna strzelnica, malowanie Luxtorpedy, stoiska edukacyjne TPN, WOŚ, TOPR, zwiedzanie ogródka meteo przy stacji meteorologicznej na Górnej Równi Krupowej.

Fundatorzy upominków: Kopalnia Soli „Wieliczka”, IMGW-PIB, Witów Extreme, PKL, Atomic, Suche Ski, Aqua Park Zakopane, hotel Aries, Igrzyska Europejskie 2023 Sp. z o.o., Wawel S.A.

Uwaga! Ze względu na niekorzystne warunki śniegowe organizatorzy zmuszeni byli odwołać zawody w biegach narciarskich oraz górkę śnieżną.

spot_img

Kolejne prace PKP PLK na trasie z Krakowa do Zakopanego

1 marca ruszyły kolejne prace, zwiększające możliwości i jakość komunikacji kolejowej na linii z Krakowa do Zakopanego. Przewidziano je do 21 czerwca br. Kontynuowane...

Strażnicy Graniczni m.in. z Zakopanego w Republice Macedonii Północnej

17 funkcjonariuszy Karpackiego Oddziału Straży Granicznej pierwszy raz w tym roku wyruszyło do wspólnej operacji z policją Republiki Macedonii Północnej. Polscy strażnicy graniczni będą...