Quantcast
środa, 24 kwietnia 2024
Strona głównaAktualności2000 zł mandatu i 14 pkt za jazdę 112 km/h w terenie...

2000 zł mandatu i 14 pkt za jazdę 112 km/h w terenie zabudowanym

W niedzielę 15 października zakopiańska drogówka w miejscowości Ząb w gminie Poronin zatrzymała kierującego samochodem, który w terenie zabudowanym poruszał się z prędkością 112 km/h. To o 62 km/h więcej niż dopuszczają przepisy.


40-letni turysta za taką jazdę otrzymał mandat w wysokości 2000 tys. zł oraz 14 punktów karnych. Dodatkowo stracił prawo jazdy na trzy miesiące.

Zakopiańska policja przypomina:  Za przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h powoduje nałożenie na kierowcę mandatu, 10 punktów karnych i zatrzymanie prawa jazdy na trzy miesiące. Jeżeli w tym czasie kierowca zostanie zatrzymany podczas kierowania pojazdem policjanci nałożą na niego kolejny mandat, a okres bez prawa jazdy zostanie przedłużony do sześciu miesięcy. Jeżeli to nie pomoże i kierowca po raz kolejny będzie kierował samochodem, wówczas oprócz mandatu organ wydający prawo jazdy cofnie temu kierowcy uprawnienia do kierowania.

spot_img

Koleją na święta do stolicy Tatr

Wznowione zostały bezpośrednie połączenia kolejowe na Podhale. Kolejne zmodernizowane stacje i przystanki zwiększyły dostępność i ułatwiły komunikację w przejazdach dalekobieżnych oraz regionalnych. PKP Polskie Linie...

Tatrzańscy policjanci zatrzymali kilka poszukiwanych osób

W ciągu kilku ostatnich dni tatrzańscy policjanci zatrzymali kilka osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości, niektórzy z nich byli ścigani listami gończymi. W sumie w...