Quantcast
piątek, 14 czerwca 2024

21-latek z Ukrainy zginął rażony Piorunek na Giewoncie

W środę 29 czerwca około godziny 15:00 na Giewoncie doszło do tragicznego wypadku. W Tatrach rozpętała się gwałtowna burza, piorun poraził 21-latka z Ukrainy, który był na szczycie góry.

Ratowników wezwali inni turyści. Śmigłowiec TOPR-u przetransportował poszkodowanego do zakopiańskiego szpitala, niestety życia chłopca nie udało się uratować. Tatrzańscy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia. Osoby, które znajdowały się bezpośrednio w rejonie wypadku proszone są o kontakt z tatrzańską policją nr. tel. +48 478347400.

Ratownicy przestrzegają!

W górach panuje duży ruch turystyczny, o czym świadczą kolejki osób oczekujących do wejścia na popularne szczyty. Giewont jest szczególnie narażony na wyładowania atmosferyczne z uwagi na metalowy krzyż na szczycie oraz zainstalowane na podejściu łańcuchy, które przyciągają pioruny. Popołudniami burze w górach zdarzają się niemal codziennie. W związku z tym służby wydały ostrzeżenia meteorologiczne. Przypominamy jak niezwykle ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w górach!

spot_img

Widać koniec prac przy DK47 z Rdzawki do Nowego Targu

Prace na ostatnim etapie budowy nowej trasy zakopianki, prowadzącej z Rdzawki do Nowego Targu, są na ukończeniu. Ten 16,1 kilometrowy fragment dwupasmowej drogi głównej...

Wyszła ze szpitala w Zakopanem i zaginęła – trwają poszukiwania

Komenda Powiatowa Policji w Zakopanem poszukuje 53-letniej tarnowianki - Anny Kostrzewy. Kobieta 10 czerwca około godziny 20:00 opuściła Szpital Powiatowy w Zakopanem i nie...