Quantcast
czwartek, 21 września 2023
Strona głównaAktualności21-latek z Ukrainy zginął rażony Piorunek na Giewoncie

21-latek z Ukrainy zginął rażony Piorunek na Giewoncie

W środę 29 czerwca około godziny 15:00 na Giewoncie doszło do tragicznego wypadku. W Tatrach rozpętała się gwałtowna burza, piorun poraził 21-latka z Ukrainy, który był na szczycie góry.

Ratowników wezwali inni turyści. Śmigłowiec TOPR-u przetransportował poszkodowanego do zakopiańskiego szpitala, niestety życia chłopca nie udało się uratować. Tatrzańscy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia. Osoby, które znajdowały się bezpośrednio w rejonie wypadku proszone są o kontakt z tatrzańską policją nr. tel. +48 478347400.

Ratownicy przestrzegają!

W górach panuje duży ruch turystyczny, o czym świadczą kolejki osób oczekujących do wejścia na popularne szczyty. Giewont jest szczególnie narażony na wyładowania atmosferyczne z uwagi na metalowy krzyż na szczycie oraz zainstalowane na podejściu łańcuchy, które przyciągają pioruny. Popołudniami burze w górach zdarzają się niemal codziennie. W związku z tym służby wydały ostrzeżenia meteorologiczne. Przypominamy jak niezwykle ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w górach!

spot_img

Kolejne prace PKP PLK na trasie z Krakowa do Zakopanego

1 marca ruszyły kolejne prace, zwiększające możliwości i jakość komunikacji kolejowej na linii z Krakowa do Zakopanego. Przewidziano je do 21 czerwca br. Kontynuowane...

Strażnicy Graniczni m.in. z Zakopanego w Republice Macedonii Północnej

17 funkcjonariuszy Karpackiego Oddziału Straży Granicznej pierwszy raz w tym roku wyruszyło do wspólnej operacji z policją Republiki Macedonii Północnej. Polscy strażnicy graniczni będą...