Quantcast
sobota, 11 maja 2024

I Sesja nowej kadencji Rady Miasta Zakopane

W wtorek, 6 maja o godzinie 11:00, w sali obrad Urzędu Miasta Zakopane odbyła się pierwsza sesja Rady Miasta Zakopane na kadencję 2024-2029. W trakcie sesji uroczyste ślubowanie złożyli Radni i Burmistrz Łukasz Filipowicz, którzy zostali wybrani w kwietniowych wyborach.


Burmistrz Filipowicz podziękował wszystkim uczestnikom wyborów, podkreślając znaczenie tego wydarzenia zarówno na poziomie lokalnym, jak i krajowym. Wyraził również wdzięczność dla osób zaangażowanych w organizację wyborów i kampanii wyborczej, gratulując jednocześnie Radnym objęcia mandatów.

– Przed nami kadencja, następne 5 lat. Kadencja pełna wyzwań, kadencja pełna kompromisów, na które będziemy musieli wszyscy iść. My, jako samorząd i my,  jako mieszańcy. Będzie to też kadencja pełna nowych możliwości, pełna szans i głęboko wierzę w to, że będziemy wszyscy dobrze współpracować, że będziemy słuchać mieszkańców i  będziemy opierać się na tym, czego mieszkańcy potrzebują. Mam nadzieję na pełną współpracę z Radą Miasta i z każdym z Państwa. Tak, jak wiele razy mówiłem, jestem otwarty na współpracę ze wszystkimi. Chciałbym, żeby w naszej Radzie i w naszym samorządzie było jak najmniej polityki, a jak najwięcej pracy społecznej, pracy na rzecz miasta, pracy na rzecz mieszkańców. Chciałbym cały czas pracować na rzecz naszej małej ojczyzny, cały czas działać dla dobra miasta, mieszkańców, niezależnie od poglądów politycznych. Mam nadzieję na dobrą współpracę z każdym, niezależnie od poglądów. Każdy z Państwa jest mile widziany i zapraszam do realizacji wielu zadań, bo zadań przed sobą mamy bardzo wiele. Jest bardzo dużo do zrobienia, a myślę, że przy dobrej współpracy jesteśmy w stanie wykonać to zadanie powierzone przez mieszkańców bardzo dobrze – mówił burmistrz Łukasz Filipowicz.

Skład Rady Miasta Zakopane w kadencji 2024-2029 liczy 21 radnych:

1. Bachleda-Curuś Paweł Jan
2.  Bryjak Bartłomiej
3.  Donatowicz Marek Artur
4.  Figiel Józef
5.  Gluc Jan
6.  Jędrysiak Jerzy
7.  Jóźkiewicz Grzegorz Wojciech
8.  Karp Stanisław Andrzej
9.  Karpiel -Bułecka Szczepan Jędrzej
10. Konarski Kazimierz
11.  Kot Jakub – nieobecny na sesji
12.  Łękawski Mateusz
13.  Łukaszczyk Maria
14.  Mróz Tymoteusz Wojciech
15.  Nikliński Michał Jacek
16.   Nowak- Gąsienica Agnieszka
17.   Solik Wojciech Marek
18.   Strączek Paweł Mikołaj
19.   Szczerba Zbigniew Piotr
20.   Szlachetka- Lelek Izabela
21.   Tatar Wojciech Dominik

spot_img

Na „zakopiance” palił się autokar – ogień ugasił tatrzański policjant

8 maja, policjanci z Tatrzańskiej jednostki, podróżujący do Krakowa drogą ekspresową E-77, napotkali w rejonie miejscowości Stróża autokar z którego wydobywał się dym i...

Na „zakopiance” palił się autokar – ogień ugasił tatrzański policjant

8 maja, policjanci z Tatrzańskiej jednostki, podróżujący do Krakowa drogą ekspresową E-77, napotkali w rejonie miejscowości Stróża autokar z którego wydobywał się dym i...