Quantcast
poniedziałek, 13 maja 2024

I sesja Rady Powiatu Tatrzańskiego nowej kadencji i wybór nowego Starosty

Podczas I sesji Rady Powiatu Tatrzańskiego, radni powiatowi wybrali nowego starostę tatrzańskiego – Andrzej Skupień, dotychczasowy wicedyrektor Muzeum Tatrzańskiego i były prezes Zarządu Głównego Związku Podhalan. Wawrzyniec Bystrzycki objął stanowisko wicestarosty, natomiast Elżbieta Agata Wojtowicz została przewodniczącą Rady.


W skład Zarządu Powiatu Tatrzańskiego weszli również Bogusława Stępień, Wiesław Lenard i Paweł Para, a funkcje wiceprzewodniczących Rady objęli Marta Nędza-Kubiniec i Janusz Pawlikowski.

Wybór Skupienia na starostę był rezultatem głosowania, w którym pokonał swojego kontrkandydata, Piotra Bąka, który sprawował funkcję starosty w poprzednich kadencjach. Skupień zdobył 10 głosów, natomiast Bąk 9. Andrzej Skupień był kandydatem koalicji Jedności Tatrzańskiej i KWW Dla Podhala.

Za nami niełatwy czas kampanii wyborczej, a więc podejmowania decyzji, prezentowania się i potem czas głosowania, które skutkuje dzisiejszymi decyzjami podjętymi podczas pierwszej sesji Rady Powiatu Tatrzańskiego. Dziękując wam wszystkim za zaufanie, chcę podkreślić, że przyjmuję tę funkcje z dużym respektem, pokorą, ale też jako zobowiązanie. Sięgając pamięcią, mogę powiedzieć, że jest tu kilka osób na sali, które mają podobną drogę, doświadczenie i dobrze znają Powiat Tatrzański – jego problemy i funkcjonowanie i m.in. dzięki nim ukształtował się obecny stan naszego powiatu. Chcę powiedzieć, że będę się starał czerpać z dorobku i doświadczeń moich znakomitych poprzedników: Andrzeja Gąsienicy-Makowskiego i Piotra Bąka. Każdy z nich był trochę innym starostą tatrzańskim, ale obaj wnieśli bardzo dużo dobrego. To, jak dziś wygląda urząd i jego jednostki, myślę że możemy wszyscy być usatysfakcjonowani. Oczywiście są problemy i będzie trzeba się nimi zająć. W takim składzie rady, gdzie są osoby doświadczone i kompetentne – nikt tu nie znalazł się przypadkowo – zakończymy ten okres pełny napięcia i weźmiemy się do spokojnego budowania naszego Powiatu Tatrzańskiego. Cieszę się, że w radzie jest trochę nowych, młodych osób, to będzie nowy oddech w naszej historii powiatowej – mówił podczas sesji Andrzej Skupień nowy starosta tatrzański.

spot_img

Na „zakopiance” palił się autokar – ogień ugasił tatrzański policjant

8 maja, policjanci z Tatrzańskiej jednostki, podróżujący do Krakowa drogą ekspresową E-77, napotkali w rejonie miejscowości Stróża autokar z którego wydobywał się dym i...

Na „zakopiance” palił się autokar – ogień ugasił tatrzański policjant

8 maja, policjanci z Tatrzańskiej jednostki, podróżujący do Krakowa drogą ekspresową E-77, napotkali w rejonie miejscowości Stróża autokar z którego wydobywał się dym i...