Quantcast
czwartek, 25 kwietnia 2024
Strona głównaAktualnościJuż wkrótce kolej na Gubałówkę będzie nieczynna

Już wkrótce kolej na Gubałówkę będzie nieczynna

Polskie Koleje Linowe wkrótce rozpoczną jesienny przegląd kolei linowo-terenowej na Gubałówkę. W związku z zaplanowanymi pracami kolej będzie przez kilka dni nieczynna. Na szczyt Gubałówki nie wyjedziemy wagonikiem PKL w dniach od 17 do 21 października br. Turyści będą mogli ponownie skorzystać z tej atrakcji od 22 października.

Nie oznacza to, że w ciągu tych kilku dni pozostanie tylko piesza wędrówka na Gubałówkę. PKL przygotowały dla turystów chcących wyjechać na szczyt, transport zastępczy.

Od 17 do 21 października 2022 r. codziennie w godzinach 10:00-20:00 przy budynku stacji dolnej na turystów czekać będą busy dowożące turystów na szczyt wzniesienia.  Transport zastępczy na Gubałówkę będzie wyruszać co 15 minut. W przypadku niepełnej ilości pasażerów czas odjazdu może zostać przedłużony do 30 minut.

CENNIK  

bilet normalny w jedną stronę 19,00zł
bilet normalny powrotny (przejazd w obie strony) 24,00 zł
bilet ulgowy w jedną stronę 15,00zł
bilet ulgowy powrotny (przejazd w obie strony) 19,00 zł

Przejazd darmowy przysługuje:

– dzieciom do 4 lat (dzieci urodzone po 01.01.2018). Przejazd darmowy dla dziecka przyznawany jest na podstawie biletu opiekuna oraz dokumentu potwierdzającego wiek dziecka. W przypadku podroży z wózkiem dziecięcym nie ma dodatkowych opłat.

Przejazd ulgowy przysługuje:

– dzieciom w wieku od 4 do 15 lat
– młodzieży szkolnej tj. pomiędzy 15 a 26 rokiem życia. Wymagany dokument potwierdzający wiek
– osobom po 65 roku życia (urodzeni przed 31.12.1957r.) za okazaniem dokumentu potwierdzającego wiek.

spot_img

Koleją na święta do stolicy Tatr

Wznowione zostały bezpośrednie połączenia kolejowe na Podhale. Kolejne zmodernizowane stacje i przystanki zwiększyły dostępność i ułatwiły komunikację w przejazdach dalekobieżnych oraz regionalnych. PKP Polskie Linie...

Tatrzańscy policjanci zatrzymali kilka poszukiwanych osób

W ciągu kilku ostatnich dni tatrzańscy policjanci zatrzymali kilka osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości, niektórzy z nich byli ścigani listami gończymi. W sumie w...