Quantcast
czwartek, 21 września 2023
Strona głównaAktualnościKoncert pieśni pasyjnych w wykonaniu zespołu Harni

Koncert pieśni pasyjnych w wykonaniu zespołu Harni

W sobotę 9 kwietnia w kościele Miłosierdzia Bożego w Zakopanem przy ul. Chramcówki odbędzie się koncert pieśni pasyjnych w wykonaniu zespołu Harni.

Koncert pieśni chóralnych o tematyce Męki Pańskiej wraz z pieśniami postnymi odbędzie się tuż po mszy św. o godz. 18:00.

Zespół Harni to grupa przyjaciół, którzy w 2005 roku rozpoczęli swoją muzyczną przygodę od pracy nad oprawą Triduum Paschalnego podczas Świąt Wielkiej Nocy. Początkowo zespół liczył kilka osób, ale z czasem do grupy dołączały nowe śpiewaczki i nowi muzycy. Każdy z nich wnosił do zespołu swoje pomysły i nowe inspiracje, wiec dotychczasowy repertuar, składający się głównie z pieśni chóralnych i nut góralskich, ubogacony został melodiami ludowymi z różnych stron Karpat.

spot_img

Kolejne prace PKP PLK na trasie z Krakowa do Zakopanego

1 marca ruszyły kolejne prace, zwiększające możliwości i jakość komunikacji kolejowej na linii z Krakowa do Zakopanego. Przewidziano je do 21 czerwca br. Kontynuowane...

Strażnicy Graniczni m.in. z Zakopanego w Republice Macedonii Północnej

17 funkcjonariuszy Karpackiego Oddziału Straży Granicznej pierwszy raz w tym roku wyruszyło do wspólnej operacji z policją Republiki Macedonii Północnej. Polscy strażnicy graniczni będą...