Quantcast
środa, 14 lutego 2024
Strona głównaAktualnościKoncert pieśni pasyjnych w wykonaniu zespołu Harni

Koncert pieśni pasyjnych w wykonaniu zespołu Harni

W sobotę 9 kwietnia w kościele Miłosierdzia Bożego w Zakopanem przy ul. Chramcówki odbędzie się koncert pieśni pasyjnych w wykonaniu zespołu Harni.

Koncert pieśni chóralnych o tematyce Męki Pańskiej wraz z pieśniami postnymi odbędzie się tuż po mszy św. o godz. 18:00.

Zespół Harni to grupa przyjaciół, którzy w 2005 roku rozpoczęli swoją muzyczną przygodę od pracy nad oprawą Triduum Paschalnego podczas Świąt Wielkiej Nocy. Początkowo zespół liczył kilka osób, ale z czasem do grupy dołączały nowe śpiewaczki i nowi muzycy. Każdy z nich wnosił do zespołu swoje pomysły i nowe inspiracje, wiec dotychczasowy repertuar, składający się głównie z pieśni chóralnych i nut góralskich, ubogacony został melodiami ludowymi z różnych stron Karpat.

spot_img

Koleją na święta do stolicy Tatr

Wznowione zostały bezpośrednie połączenia kolejowe na Podhale. Kolejne zmodernizowane stacje i przystanki zwiększyły dostępność i ułatwiły komunikację w przejazdach dalekobieżnych oraz regionalnych. PKP Polskie Linie...

Tatrzańscy policjanci zatrzymali kilka poszukiwanych osób

W ciągu kilku ostatnich dni tatrzańscy policjanci zatrzymali kilka osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości, niektórzy z nich byli ścigani listami gończymi. W sumie w...