Quantcast
czwartek, 25 kwietnia 2024
Strona głównaAktualnościKontenerowy biznes w Zakopanem. Straż miejska kieruje sprawy do sądu

Kontenerowy biznes w Zakopanem. Straż miejska kieruje sprawy do sądu

Za sprawą jednego przepisu, który mówi, że wystarczy wykopać studnię i postawić na terenie zielonym kontener lub dom na kółkach, w którym znajdzie się ogrzewanie aby samemu zamieszkać w Zakopanem. Niektórzy otwierają całkiem dochodowe biznesy.

Takich działek na sprzedaż jest w mieście sporo. Dodatkowo można je kupić za stosunkowo niewielkie pieniądze. Bardziej pomysłowi inwestorzy tworzą w ten sposób tzw. dzikie parkingi, jak np. ten pod Giewontem, który ruszył w lecie, czy stawiają domy na kółkach, lub kontenery,  które spragnieni widoków gór turyści chętnie wynajmują.

Pierwszy kontener mieszkaniowy w Zakopanem powstał na łące na Antałówce, nieopodal punktu widokowego, a drugi za Lipkami. Tam właściciel działki ustawił przyczepę kempingową typu holenderskiego. W obu przypadkach pozostaje problem ścieków. Mieszkańcy nie godzą się bowiem na przyłączenie nowo powstałego obiektu do ich sieci wodociągowej. Często w takich sprawach interweniuje straż miejska.

spot_img

Koleją na święta do stolicy Tatr

Wznowione zostały bezpośrednie połączenia kolejowe na Podhale. Kolejne zmodernizowane stacje i przystanki zwiększyły dostępność i ułatwiły komunikację w przejazdach dalekobieżnych oraz regionalnych. PKP Polskie Linie...

Tatrzańscy policjanci zatrzymali kilka poszukiwanych osób

W ciągu kilku ostatnich dni tatrzańscy policjanci zatrzymali kilka osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości, niektórzy z nich byli ścigani listami gończymi. W sumie w...