Quantcast
czwartek, 21 września 2023
Strona głównaAktualnościKontenerowy biznes w Zakopanem. Straż miejska kieruje sprawy do sądu

Kontenerowy biznes w Zakopanem. Straż miejska kieruje sprawy do sądu

Za sprawą jednego przepisu, który mówi, że wystarczy wykopać studnię i postawić na terenie zielonym kontener lub dom na kółkach, w którym znajdzie się ogrzewanie aby samemu zamieszkać w Zakopanem. Niektórzy otwierają całkiem dochodowe biznesy.

Takich działek na sprzedaż jest w mieście sporo. Dodatkowo można je kupić za stosunkowo niewielkie pieniądze. Bardziej pomysłowi inwestorzy tworzą w ten sposób tzw. dzikie parkingi, jak np. ten pod Giewontem, który ruszył w lecie, czy stawiają domy na kółkach, lub kontenery,  które spragnieni widoków gór turyści chętnie wynajmują.

Pierwszy kontener mieszkaniowy w Zakopanem powstał na łące na Antałówce, nieopodal punktu widokowego, a drugi za Lipkami. Tam właściciel działki ustawił przyczepę kempingową typu holenderskiego. W obu przypadkach pozostaje problem ścieków. Mieszkańcy nie godzą się bowiem na przyłączenie nowo powstałego obiektu do ich sieci wodociągowej. Często w takich sprawach interweniuje straż miejska.

spot_img

Kolejne prace PKP PLK na trasie z Krakowa do Zakopanego

1 marca ruszyły kolejne prace, zwiększające możliwości i jakość komunikacji kolejowej na linii z Krakowa do Zakopanego. Przewidziano je do 21 czerwca br. Kontynuowane...

Strażnicy Graniczni m.in. z Zakopanego w Republice Macedonii Północnej

17 funkcjonariuszy Karpackiego Oddziału Straży Granicznej pierwszy raz w tym roku wyruszyło do wspólnej operacji z policją Republiki Macedonii Północnej. Polscy strażnicy graniczni będą...