Quantcast
wtorek, 21 maja 2024

Kraina Światła na Gubałówce powraca

Niezliczona ilość kolorów, świetliste trójwymiarowe rzeźby oraz magiczny klimat z imponującym widokiem na Tatry – Gubałówka ponownie zabłyśnie i stanie się najjaśniejszym punktem w całej Polsce. Ale tym razem najwyżej położona w kraju Kraina Światła zaskoczy nas zupełnie nowymi iluminacjami, które już od 11 listopada będziemy mogli podziwiać w ośrodku turystycznym PKL na Gubałówce.


Choć Gubałówka co roku – na cały sezon zimowy – zamienia się w fascynującą Krainę Światła i jest to zawsze ekscytujący oraz niezapomniany moment, tym razem możemy być przygotowani na jeszcze większy spektakl świateł.

Nastrojowa muzyka, tysiące barw i zupełnie premierowe trójwymiarowe rzeźby inspirowane tradycją Podhala – takie atrakcje czekają na mieszkańców Zakopanego oraz turystów odwiedzających Gubałówkę. Najwyżej położona w Polsce Kraina Światła rozbłyśnie już 11 listopada – możemy być pewni, że na wzniesieniu w tym dniu czeka nas magiczne popołudnie i baśniowy wieczór.

Do Krainy Światła przeniesiemy się już przy dolnej stacji kolei PKL Gubałówka, natomiast więcej niezapomnianych wrażeń z całą pewnością czeka na szczycie góry w ośrodku turystycznym PKL.

Od godziny 16:00 na Gubałówce będzie nastrojowo, w niepowtarzalny klimat wprowadzi wszystkich muzyka, o którą zadba DJ w akompaniamencie saksofonisty. Ale prawdziwa magia opowiedziana światłem, kolorami i muzyką rozpocznie się punktualnie o godzinie 17:00 – to idealny czas żeby zabłysnąć! Nie zabraknie pokazu laserów oraz wspólnego odliczania do uroczystego rozświetlenia Krainy Światła – możemy być pewni, że to będzie ekscytujący moment!

Tysiące światełek, kolorowe postacie, iskrzące rzeźby, które nie tylko zachwycą, ale nawiążą do tradycji Podhala oraz tatrzańskiej przyrody – uwielbiana Gubałówka stanie się ponownie najwyżej położonym parkiem światła. W tym sezonie zimowym oprócz rzeźb świetlnych gazdy, gaździny, wagonika, kozicy górskiej oraz błyszczących płatków śniegu, a także wielu innych folklorystycznych dekoracji, zobaczymy zupełnie nowe, zaskakujące oraz multimedialne instalacje.

Wysiadając z wagonika kolei linowo-terenowej w tym roku przejdziemy do Krainy Światła przez baśniowy i połyskujący tunel, a za nim czekać na nas będzie sporo premierowych instalacji.

Oszałamiające i iskrzące pole krokusów, które rozbłyśnie na szczycie Gubałówki, wprowadzi odwiedzających w zaczarowaną i niepowtarzalną przestrzeń parku światła. Lśniące rzeźby owiec w towarzystwie psa zanurzą nas w świat podhalańskiego klimatu i pasterskich tradycji. Migoczące skrzypce oraz saksofon z pewnością zrobią na każdym wrażenie, przy Cafe Gubałówka zobaczymy także iskrzący czajnik z filiżanką. A szczyty Tatr dodatkowo będziemy mogli podziwiać na multimedialnej i podświetlonej panoramie.

Polskie Koleje Linowe zapraszają turystów oraz mieszkańców Zakopanego na Gubałówkę do najwyżej położonej w Polsce Krainy Światła. Mamy nadzieję, że czas spędzony w parku światła będzie niezapomniany i pełen emocji. W tym roku odwiedzający mogą liczy na jeszcze więcej kolorowych instalacji, które zostały starannie przygotowane tak, by urzeczywistnić i nawiązać do górskiego regionu oraz elementów z którymi nam wszystkim kojarzą się Tatry – mówi Patryk Białokozowicz z zarządu PKL.

Warto wykorzystać wolny czas i wybrać się na weekend w góry. Celebrowanie na Gubałówce magicznego popołudnia czy wieczoru wśród tysiąca iskrzących się światełek, będzie niezapomnianym przeżyciem.

W sobotę 11 listopada kolej linowo-terenowa PKL na Gubałówkę czynna będzie do godziny 20:00. Kraina Światła dostępna jest na Gubałówce w sezonie zimowym codziennie od godz. 16:00 do ostatniego kursu kolei linowo-terenowej PKL.

PKL rekomendują zakup biletów na wyjazd koleją w sklepie internetowym lub w biletomatach. Godziny otwarcia ośrodków turystycznych dostępne są na stronie PKL.

spot_img

Na „zakopiance” palił się autokar – ogień ugasił tatrzański policjant

8 maja, policjanci z Tatrzańskiej jednostki, podróżujący do Krakowa drogą ekspresową E-77, napotkali w rejonie miejscowości Stróża autokar z którego wydobywał się dym i...

Na „zakopiance” palił się autokar – ogień ugasił tatrzański policjant

8 maja, policjanci z Tatrzańskiej jednostki, podróżujący do Krakowa drogą ekspresową E-77, napotkali w rejonie miejscowości Stróża autokar z którego wydobywał się dym i...