Quantcast
poniedziałek, 13 maja 2024

Majówka na nartach? Tylko na Kasprowym Wierchu!

Pasjonaci sportów zimowych, którzy nadal marzą o jeździe na nartach w pięknych tatrzańskich warunkach, będą mieć ku temu świetną okazję! Przed nami długi weekend majowy, podczas którego w ośrodku PKL na Kasprowym Wierchu dostępna będzie trasa narciarska w Dolinie Gąsienicowej, gdzie wciąż utrzymują się bardzo dobre warunki.


To już tradycja, że na Kasprowym Wierchu sezon narciarski trwa do maja. Tym razem również nie zawiodła pogoda oraz najwyżej położony ośrodek turystyczny w kraju, dlatego miłośnicy sportów zimowych tegoroczną majówkę będą mogli także spędzić na stoku. Na Kasprowym Wierchu wciąż dostępna jest kolej krzesełkowa wraz z trasą w Dolinie Gąsienicowej.

Na trasie utrzymują się dobre warunki do uprawiania sportów zimowych, dlatego majówka będzie idealną okazją by pożegnać ten sezon zimowy. Ostatni dzień szusowania przewidziany jest na 5 maja.

Termin funkcjonowania trasy w Dolinie Gąsienicowej uzależniony jest od warunków pogodowych, temperatur w Tatrach w związku z budzącą się na wiosnę przyrodą. Dlatego PKL rekomendują, aby sprawdzać na bieżąco informacje o dostępności kolei oraz trasy na stronie www.pkl.pl oraz w mediach społecznościowych PKL Kasprowy Wierch.

Kasprowy Wierch w weekend majowy będzie dostępny nie tylko dla narciarzy oraz snowboardzistów, ale także dla wszystkich miłośników gór. Turyści, którzy planują pobyt w Zakopanem, będą mogli wagonikiem kolei PKL wyruszyć w podróż na szczyt Kasprowego Wierchu. Tam czekają na wszystkich tatrzańskie krajobrazy w jeszcze zimowej scenerii.

W ośrodku PKL Kasprowy Wierch prace serwisowe i przegląd po zakończonym sezonie zimowym rozpoczynają się po długim weekendzie majowym i potrwają od 6 do 24 maja.

Jeśli jesteście ciekawi, który górski kierunek warto wybrać na długi weekend majowy, zachęcamy do przeczytania informacji, w której znajduje się opis wyjątkowych i dostępnych miejsc oraz atrakcji oferowanych w ośrodkach turystycznych Grupy PKL. Więcej na ten temat: Zaplanuj majówkę w górach.

Terminy funkcjonowania ośrodków i atrakcji dostępne są na stronie internetowej PKL. PKL rekomendują rezerwację biletów przez oficjalny sklep internetowy na stronie www.sklep.pkl.pl.

inf. prasowa

spot_img

Na „zakopiance” palił się autokar – ogień ugasił tatrzański policjant

8 maja, policjanci z Tatrzańskiej jednostki, podróżujący do Krakowa drogą ekspresową E-77, napotkali w rejonie miejscowości Stróża autokar z którego wydobywał się dym i...

Na „zakopiance” palił się autokar – ogień ugasił tatrzański policjant

8 maja, policjanci z Tatrzańskiej jednostki, podróżujący do Krakowa drogą ekspresową E-77, napotkali w rejonie miejscowości Stróża autokar z którego wydobywał się dym i...