Quantcast
środa, 8 marca 2023
Strona głównaAktualnościMiejska Galeria Sztuki zaprasza na wystawę malarstwa Arkadiusza Karapudy

Miejska Galeria Sztuki zaprasza na wystawę malarstwa Arkadiusza Karapudy

Burmistrz Miasta Zakopane wraz z Zakopiańskim Centrum Kultury – Miejską Galerią Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego zapraszają na wystawę malarską Arkadiusza Karapudy – prof. Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. 

Wystawę można oglądać od 26 listopada do 20 stycznia 2023 roku w Miejskiej Galerii Sztuki przy ulicy Krupówki 41. Natomiast wernisaż wystawy odbędzie się dzień wcześniej, w piątek 25 listopada o godz. 17:00. Kuratorką wystawy jest Katarzyna Kasia.

Arkadiusz Karapuda – ur. w 1981 roku w Żyrardowie. Studiował na kierunku i specjalności Malarstwo, na Wydziale Malarstwa, w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Uzyskał dyplom z wyróżnieniem rektorskim pod kierunkiem prof. Marka Sapetto. Aneks do pracy dyplomowej zrealizował w zakresie specjalizacji dodatkowej, z Technik i Technologii Malarstwa Ściennego, pod kierunkiem dra Edwarda Tarkowskiego. Obecnie pracuje na stanowisku profesora uczelni na Wydziale Malarstwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, gdzie prowadzi Pracownię Rysunku dla studentów I roku. Jest autorem dwudziestu trzech wystaw indywidualnych i uczestnikiem ponad stu dwudziestu wystaw zbiorowych.

spot_img

Kolejne prace PKP PLK na trasie z Krakowa do Zakopanego

1 marca ruszyły kolejne prace, zwiększające możliwości i jakość komunikacji kolejowej na linii z Krakowa do Zakopanego. Przewidziano je do 21 czerwca br. Kontynuowane...

Strażnicy Graniczni m.in. z Zakopanego w Republice Macedonii Północnej

17 funkcjonariuszy Karpackiego Oddziału Straży Granicznej pierwszy raz w tym roku wyruszyło do wspólnej operacji z policją Republiki Macedonii Północnej. Polscy strażnicy graniczni będą...