Quantcast
czwartek, 25 kwietnia 2024
Strona głównaAktualnościMurzasichle. Kierowca stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

Murzasichle. Kierowca stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

W poniedziałek, 6 listopada, około godziny 21:00 w miejscowości Murzasichle, zakopiańscy policjanci zatrzymali kierującego samochodem marki BMW, ponieważ w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 40km/h jechał ponad 92 km/h.


Kierowcą zatrzymanego pojazdu, który w terenie zabudowanym jechał 92 km/h okazał się 18-latek z powiatu tatrzańskiego, który za swój wyczyn stracił prawo jazdy na okres trzech miesięcy,  został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł, a na jego konto trafiły punkty karne.

Zakopiańska policja przypomina: Za przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h powoduje nałożenie na kierowcę mandatu, 10 punktów karnych i zatrzymanie prawa jazdy na trzy miesiące. Jeżeli w tym czasie kierowca zostanie zatrzymany podczas kierowania pojazdem policjanci nałożą na niego kolejny mandat, a okres bez prawa jazdy zostanie przedłużony do sześciu miesięcy. Jeżeli to nie pomoże i kierowca po raz kolejny będzie kierował samochodem, wówczas oprócz mandatu organ wydający prawo jazdy cofnie temu kierowcy uprawnienia do kierowania.

spot_img

Koleją na święta do stolicy Tatr

Wznowione zostały bezpośrednie połączenia kolejowe na Podhale. Kolejne zmodernizowane stacje i przystanki zwiększyły dostępność i ułatwiły komunikację w przejazdach dalekobieżnych oraz regionalnych. PKP Polskie Linie...

Tatrzańscy policjanci zatrzymali kilka poszukiwanych osób

W ciągu kilku ostatnich dni tatrzańscy policjanci zatrzymali kilka osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości, niektórzy z nich byli ścigani listami gończymi. W sumie w...