Quantcast
piątek, 14 czerwca 2024

Na oczach stróżów prawa zatrzymał się na środku ulicy i zamienił miejscami z pasażerem – miał 2,6 promila

W okresie Wszystkich Święch policjanci oraz strażnicy miejscy dbali o bezpieczeństwo w rejonie tatrzańskich cmentarzy. W ciągu zaledwie jednej doby zatrzymano trzech pijanych kierowców – rekordzista prowadził samochód mając w organizmie blisko 2,6 promila alkoholu.

W poniedziałek 31 października policjanci wraz ze strażą miejską kierowali ruchem na ulicy Nowotarskiej w pobliżu cmentarza. Około godziny 21:00 na ich widok kierowca mercedesa, bez powodu zatrzymał się na środku ulicy i zamienił miejscami z pasażerem. Widział to strażnik miejski, który gdy tylko podszedł do samochodu od razu wyczuł woń alkoholu od obu mężczyzn. Strażnik uniemożliwił kierowcy dalszą jazdę, po chwili  pojawili się policjanci zakopiańskiej drogówki. Jak wykazało badanie, 46-latek z powiatu tatrzańskiego miał blisko 2,6 promila. Prawdopodobnie strażnik miejski zapobiegł tragedii gdyż mercedes prowadzony przez pijanego kierowcę zmierzał w kierunku przejścia dla pieszych.

Głupotą popisał się również 32-latek z powiatu gorlickiego, który godzinę później został zatrzymany na ulicy Kasprowicza w Zakopanem. Ten z kolei postanowił prowadzić samochód mając w organizmie 1,7 promila.  Natomiast trzeciego pijanego kierowcę policjanci z Zakopanego zatrzymali po północy na ul. Długiej w Bukowinie Tatrzańskiej. 23-latek z powiatu tatrzańskiego kierował motocyklem mając w organizmie 1,4 promila. Wszyscy zatrzymani kierowcy stracili prawa jazdy.

Przypominamy:

Za jazdę w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) lub pod wpływem środków odurzających kierującemu pojazdem mechanicznym grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. Kierujący po użyciu alkoholu (od 0,2 promila do 0,5 promila) podlega karze aresztu albo grzywny. W obu przypadkach sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych – bezwarunkowo w przypadku przestępstwa.

spot_img

Widać koniec prac przy DK47 z Rdzawki do Nowego Targu

Prace na ostatnim etapie budowy nowej trasy zakopianki, prowadzącej z Rdzawki do Nowego Targu, są na ukończeniu. Ten 16,1 kilometrowy fragment dwupasmowej drogi głównej...

Wyszła ze szpitala w Zakopanem i zaginęła – trwają poszukiwania

Komenda Powiatowa Policji w Zakopanem poszukuje 53-letniej tarnowianki - Anny Kostrzewy. Kobieta 10 czerwca około godziny 20:00 opuściła Szpital Powiatowy w Zakopanem i nie...