Quantcast
wtorek, 26 września 2023
Strona głównaAktualnościPolicjanci z Zakopanego pomagają potrzebującym w Odessie w Ukrainie

Policjanci z Zakopanego pomagają potrzebującym w Odessie w Ukrainie

Policjanci i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem znów pomagają obywatelom Ukrainy. Tym razem zimowa odzież przez nich zebrana pojedzie do potrzebujących w rejon Odessy w Ukrainie.

Tym razem mundurowi ze stolicy Tatr pomagają potrzebującym w Ukrainie, którzy podczas tej wojny zmagają się z wieloma przeciwnościami jak chociażby brak prądu czy wody, a w obliczu zbliżającej się wielkimi krokami zimy, zapewnienie sobie ciepła to jedna z ważniejszych kwestii przetrwania tego trudnego okresu. Wolontariusze z Zakopanego z początkiem przyszłego miesiąca organizują transport humanitarny w rejon ukraińskiej Odessy. Funkcjonariusze i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem postanowili wspomóc tą akcję i w zaledwie kilka dni zebrali kilkadziesiąt dużych paczek z zimową odzieżą.

To nie pierwszy raz kiedy zakopiańska policja pomaga Ukraińcom. Chociażby w naszym serwisie ZakopaneLife.pl już kilka razy informowaliśmy o pomocy jakiej udzielili policjanci uchodźcom z Ukrainy, którzy dotarli do Zakopanego.  O tamtych akcjach możecie przeczytać na naszej stronie tutaj:

Tatrzańscy policjanci pomagają obywatelom Ukrainy

Policjanci, IPA Zakopane i MASPEX wspierają dzieci z Ukrainy mieszkające w Zakopanem

spot_img

Kolejne prace PKP PLK na trasie z Krakowa do Zakopanego

1 marca ruszyły kolejne prace, zwiększające możliwości i jakość komunikacji kolejowej na linii z Krakowa do Zakopanego. Przewidziano je do 21 czerwca br. Kontynuowane...

Strażnicy Graniczni m.in. z Zakopanego w Republice Macedonii Północnej

17 funkcjonariuszy Karpackiego Oddziału Straży Granicznej pierwszy raz w tym roku wyruszyło do wspólnej operacji z policją Republiki Macedonii Północnej. Polscy strażnicy graniczni będą...