Quantcast
środa, 10 lipca 2024

Poronin. Kompletnie pijany kierowca zatrzymany przez innych kierowców.

Dzięki szybkiej i odpowiedzialnej reakcji innych uczestników ruchu drogowego, zakopiańska policja drogowa zatrzymała kompletnie pijanego kierowcę opla. Mężczyzna, który prowadził pojazd mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu, teraz może spodziewać się poważnych konsekwencji prawnych, w tym do 2 lat pozbawienia wolności oraz konfiskaty pojazdu.


Zdarzenie miało miejsce w piątek 5 lipca po godzinie 13:00 na ulicy Tatrzańskiej w Poroninie, gdzie zaniepokojony kierowca zauważył, jak opel ciemnego koloru jechał zygzakiem, nie trzymając się swojego pasa. Świadkowie zdarzenia niezwłocznie zatrzymali niebezpiecznego kierującego, zabrali mu kluczyki, a następnie wezwali policję. Okazało się, że 42-letni mieszkaniec gminy Biały Dunajec jest mocno nietrzeźwy, co potwierdziły wyniki badania alkomatem.

Policja zabrała kierowcę do aresztu, a jego samochód został odholowany na strzeżony parking. Mężczyźnie cofnięto prawo jazdy i oprócz potencjalnego wyroku więzienia grozi mu również wysoka grzywna oraz wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów.

Policja podkreśla, jak ważna jest czujność i odpowiedzialność innych kierowców. Dzięki ich postawie możliwe jest zapobieganie tragediom na drogach i eliminowanie zagrożeń stwarzanych przez pijanych kierowców. Każdy, kto zauważy podobne niebezpieczeństwo, powinien natychmiast reagować i informować służby, zgodnie z zasadą „Nie reagujesz – akceptujesz!”.

spot_img

Piknik Olimpijski w Kościelisku

Zapraszamy na rodzinny piknik na Stadionie Biathlonowym w Kirach, który odbędzie się w sobotę, 13 lipca 2024 roku. Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny....

Trójka dzieci zgubiła się w Zakopanem – odnaleźli je policjanci

Poszukiwania trójki dzieci, które oddaliły się z podwórka swojego domu w Zakopanem i samodzielnie wybrały się na drugi koniec miasta, zakończyły się sukcesem. Małopolscy...