Quantcast
środa, 8 marca 2023
Strona głównaAktualnościProgram "Od Bałtyku do Tatr i nazad" będzie kontynuowany

Program „Od Bałtyku do Tatr i nazad” będzie kontynuowany

Program „Od Bałtyku do Tatr i nazad” czyli współpraca pomiędzy szkołami podstawowymi w Zakopanem i Sopocie będzie kontynuowany. Dziś w Urzędzie Miasta, burmistrz Zakopanego Leszek Dorula oraz prezydent Sopotu Jacek Karnowski podpisali porozumienie o dalszej współpracy.


Podczas podpisania porozumienia o kontynuowaniu programu „Od Bałtyku do Tatr i nazad” pomiędzy Szkołą Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 w Zakopanem i Szkołą Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi nr 9 w Sopocie, obecni byli również zastępca burmistrza Zakopanego Agnieszka Nowak-Gąsienica, dyrektor SP 1 Piotr Kopcia i reprezentująca SP 9 Małgorzata Karnowska.

We wrześniu ubiegłego roku 20 uczniów z klas szóstych Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 w Zakopanem podczas wyjazdu do Sopotu zwiedzili m.in. molo, plażę, ZOO w Gdańsku Oliwie czy Katedrę Oliwską, w Gdańsku również wybrali się na spacer pod pomnik w postaci trzech krzyży z kotwicami, upamiętniający ofiary wydarzeń Grudnia 1970, znajdujący się na placu Solidarności, w pobliżu Bramy nr 2 Stoczni Gdańskiej, a także na spacer po Starówce, wizytę w Teatrze Szekspirowskim. Odbyli rejs statkiem z Gdańska do Sopotu, gdzie spotkali się z prezydentem Sopotu Jackiem Karnowski i w jego towarzystwie zwiedzili Operę Leśną oraz Ergo Arenę. Nie zabrakło też wizyty w szkole partnerskiej. Uczniowie udali się również na Hel gdzie zwiedzili Fokarium oraz Muzeum Obrony Wybrzeża. W Gdyni zwiedzili Akwarium i Centrum Nauki EXSPERYMENT.

spot_img

Kolejne prace PKP PLK na trasie z Krakowa do Zakopanego

1 marca ruszyły kolejne prace, zwiększające możliwości i jakość komunikacji kolejowej na linii z Krakowa do Zakopanego. Przewidziano je do 21 czerwca br. Kontynuowane...

Strażnicy Graniczni m.in. z Zakopanego w Republice Macedonii Północnej

17 funkcjonariuszy Karpackiego Oddziału Straży Granicznej pierwszy raz w tym roku wyruszyło do wspólnej operacji z policją Republiki Macedonii Północnej. Polscy strażnicy graniczni będą...