Quantcast
piątek, 12 lipca 2024

Przekaż swój 1% dla FUNDACJI TOPR – 2022

Góry to wyjątkowe miejsce. Tatry przyciągają turystów przez cały rok, zarówno latem jak i zimą – są piękne. Jedni podziwiają je z daleka, inni wyruszają na górskie szczyty, żeby być jeszcze bliżej tego majestatycznego miejsca wśród natury. Góry potrafi ą nas odmienić, wyciszyć, sprawić, że zapomniemy o codzienności i odpoczniemy. Jednak potrafią być także niebezpieczne. Czasem z naszej winy gdy nieodpowiednio przygotujemy się do wyjścia w nie, a czasem bo tak chciał los, bo zdarzył się wypadek, jednak jeśli tam wysoko będzie nam potrzebna pomoc, liczyć możemy tylko na ratowników TOPR, nikt inny nam nie pomoże. Dlatego Ci ludzie powinni być dobrze wyszkoleni i dysponować najlepszym sprzętem.. Zachęcamy do przekazania swojego 1% dla Fundacji TOPR,  bo nigdy nie wiadomo kiedy będą ratować nasze zdrowie czy życie. Poniżej zamieszczamy kilka słów od Zarządu TOPR.

Drodzy Przyjaciele Fundacji Ratownictwa Tatrzańskiego i TOPR

Z dużą radością piszemy te słowa, choć ostatni rok przyniósł nam wszystkim wiele wyzwań i niepewności. Dzięki Waszemu wsparciu możemy dzisiaj pewniej patrzeć w przyszłość, po raz kolejny gwarantując, zgodnie ze słowami przysięgi ratowniczej, że „bez względu na porę roku, dnia i stan pogody” możecie liczyć na naszą pomoc w górach.

Kilka dni temu obchodziliśmy 113. rocznicę powstania TOPR. Wszystkim Wam, którzy wsparliście w tym roku akcję 1% dla Fundacji TOPR chcieliśmy ogromnie podziękować – dostaliśmy niezwykły prezent urodzinowy – rekordową sumę wpłat w wysokości blisko 3 mln złotych (2 936 854,68 zł).

Jest to dla nas bezcenna pomoc, ponieważ przekłada się bezpośrednio na większe możliwości w zakresie ratowania życia i zdrowia poszkodowanych na terenie Tatr. W poprzednim roku udzieliliśmy pomocy blisko 1100 osób. Tylko w miesiącach wakacyjnych tego roku przeprowadzono 300 działań ratowniczych, w tym 100 z użyciem śmigłowca.

W naszej działalności niezawodny sprzęt, możliwość dotarcia śmigłowcem i przeprowadzenia niezbędnych zabiegów medycznych na miejscu wypadku decyduje nieraz o możliwości przeżycia.

TOPR to jedna z najlepiej wyszkolonych na świecie formacji ratowniczych. Dzięki Wam, po raz kolejny będziemy mogli wyposażyć ratowników w niezbędny sprzęt medyczny, zadbać o konieczny serwis sprzętu do poruszania się w górach oraz współfinansować olbrzymi dla nas koszt utrzymania całodobowej służby ratunkowej (więcej na stronie fundacji https://fundacja.topr.pl/dzieki-wam/ ).

Poza całym wymiarem finansowym – Wasze wsparcie ma dla nas olbrzymią wartość motywacyjną, nadaje sens naszej pasji i daje siłę do rozwoju. Jakkolwiek odlegle nieraz brzmią te słowa – wspierając nas – niesiesz pomoc w Tatrach!

W imieniu swoim i wielu ratowanych w ostatnich miesiącach, Dziękujemy!

Zarząd Fundacji TOPR

Robert Kidoń

Daniel Giejbatow

Krzysztof Długopolski

spot_img

Piknik Olimpijski w Kościelisku

Zapraszamy na rodzinny piknik na Stadionie Biathlonowym w Kirach, który odbędzie się w sobotę, 13 lipca 2024 roku. Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny....

Trójka dzieci zgubiła się w Zakopanem – odnaleźli je policjanci

Poszukiwania trójki dzieci, które oddaliły się z podwórka swojego domu w Zakopanem i samodzielnie wybrały się na drugi koniec miasta, zakończyły się sukcesem. Małopolscy...