Quantcast
sobota, 11 maja 2024

Ruszyły zapisy na 9. Bieg po Oddech  

„Bieg po Oddech” to cykliczne wydarzenie organizowane przez Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą.  Biegacze, którzy z jakichkolwiek powodów nie mogą 1 września stanąć na starcie Biegu w Zakopanem, a chcą wesprzeć inicjatywę na odległość, mogą to zrobić z dowolnego miejsca na świecie i swój wynik zarejestrować online. 1 kwietnia br. rozpoczęła się część wirtualna 9.Biegu po Oddech.  Każdy uczestnik wydarzenia, wykupując pakiet startowy pomaga w walce z mukowiscydozą – dochód z Biegu przeznaczony jest na wsparcie dla podopiecznych stowarzyszenia.  Zapisy ruszyły online na stronie www.bieg.oddychaj.pl.


Już po raz 9 Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą zaprasza do wzięcia udziału w „Biegu po Oddech”. Impreza gromadzi biegaczy i amatorów, a wśród nich osoby bezpośrednio dotknięte mukowiscydozą – chorych oraz ich najbliższych. W zeszłorocznej edycji – w biegach wirtualnym i stacjonarnym – wzięło udział 1377 osób. Każdy uczestnik wydarzenia, wykupując pakiet startowy pomaga w walce z mukowiscydozą, ciężką ogólnoustrojową chorobą o podłożu genetycznym – środki finansowe pozyskane podczas Biegu po Oddech są przekazywane m.in. na rehabilitację, fizjoterapię domową, wsparcie w zakupie leków czy pomoc psychologiczną.

Dostęp do nowoczesnych terapii z pewnością zmienił oblicze mukowiscydozy, co nie znaczy, że rozwiązał wszystkie problemy chorych. Pieniądze, które zbieramy m.in. podczas wydarzeń charytatywnych pozwalają na zapewnienie różnych form wsparcia dla naszych podopiecznych – mówi Magdalena Czerwińska-Wyraz, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą. – Dlatego też liczba uczestników Biegu po Oddech, która z każdym rokiem rośnie, tak bardzo cieszy. Z całego serca zachęcam każdego do udziału, w myśl zasady, że moc biegania, to moc pomagania – dodaje.

Tradycyjnie uczestnicy będą mieli do pokonania trasę o długości 5 km, którą można przebiec lub przejść np. z pomocą kijów do nordic walking. Podobnie jak w poprzednich latach biegacze mogą wybrać formę udziału w wydarzeniu. Wirtualna formuła rozpoczęła się 1 kwietnia i zakończy się 30 września br. W tym przypadku uczestnik sam decyduje gdzie i kiedy pobiegnie, dedykując swój udział chorym na mukowiscydozę. Stacjonarny bieg wystartuje z kolei 1 września br. o godzinie 10.00 w Zakopanem.

Zdrowy tryb życia i dobre nawyki są dla nas bardzo ważne, dlatego cieszę się, że wspólnie z Polskim Towarzystwem Walki z Mukowiscydozą rozpoczynamy kolejny, 9. Bieg po Oddech – mówi Mariusz Klepacz, Członek Zarządu Santander Consumer Banku, sponsora głównego wydarzenia. – W zeszłym roku nasze pracowniczki i pracownicy aktywnie włączyli się do biegu wirtualnego – chęć udziału zgłosiło ponad 200 osób. Wierzę, że i w tej edycji połączymy nasze siły, aby razem wspierać chorych na mukowiscydozę i tak wyjątkowy, szczytny cel, jakim jest Bieg po Oddech. Będzie to również wspaniała okazja dla wszystkich, by rozpocząć nadchodzącą wiosnę od sportowych wyzwań i aktywności fizycznej – dodaje.

Zapisy na 9. edycję „Biegu po Oddech”, zarówno na bieg wirtualny, jak i ten w Zakopanem, rozpoczęły się już 1 kwietnia na stronie www.bieg.oddychaj.pl. Na uczestników czekają zaprojektowane specjalnie na bieg techniczne koszulki Attiq i wyjątkowe medale, a po biegu w Zakopanem poczęstunek, a także charytatywny piknik rodzinny, w nim zabawy i konkursy z nagrodami dla uczestników biegu i ich rodzin. Głównym Sponsorem wydarzenia jest Santander Consumer Bank, Sponsorami Złotymi – Nosalowy Dwór Resort& Spa oraz Vertex Pharmaceuticals, Sponsorami Brązowymi – Fundacja Inter Cars oraz Skarbiec TFI.

spot_img

Na „zakopiance” palił się autokar – ogień ugasił tatrzański policjant

8 maja, policjanci z Tatrzańskiej jednostki, podróżujący do Krakowa drogą ekspresową E-77, napotkali w rejonie miejscowości Stróża autokar z którego wydobywał się dym i...

Na „zakopiance” palił się autokar – ogień ugasił tatrzański policjant

8 maja, policjanci z Tatrzańskiej jednostki, podróżujący do Krakowa drogą ekspresową E-77, napotkali w rejonie miejscowości Stróża autokar z którego wydobywał się dym i...