Quantcast
poniedziałek, 29 stycznia 2024
Strona głównaAktualnościŚwięty Mikołaj z Kasprowego Wierchu ruszył w dalszą drogę z prezentami

Święty Mikołaj z Kasprowego Wierchu ruszył w dalszą drogę z prezentami

Dziś, 6 grudnia kilka minut po północy, święty Mikołaj – po raz pierwszy w Polsce – widziany był na szczycie Kasprowego Wierchu. Sanie i zaprzęg reniferów? Nie tym razem! Na najsłynniejszą górę w kraju wspiął się za pomocą czekana, skąd z prezentami wyruszył w dalszą drogę, by dostarczyć wszystkim na czas świąteczne upominki.


Na ten dzień czekały wszystkie dzieci i mamy nadzieję, że były grzeczne! Mikołaj, którego skrzynka jest zasypana przez kartki oraz listy świąteczne – jak co roku – udał się grudniową podróż z workiem pełnych prezentów i już dotarł do Polski.

Ulubiony święty najmłodszych, 6 grudnia chwilę po północy widziany był na najsłynniejszej górze w kraju. Za cel – podobnie, jak w roku ubiegłym – obrał sobie Kasprowy Wierch. Ten magiczny oraz bajkowy moment na szczęście, udało się zarejestrować kamerom Polskich Kolei Linowych.

Mikołaj – jak widać – zachwycił się zimową aurą i w świątecznym nastroju wyruszył w dalszą drogę, by wszystkim dzieciom dostarczyć na czas świąteczne prezenty. Mamy nadzieję, że upominki już trafiły lub lada moment trafią do najmłodszych.

Jeśli chcielibyście osobiście spotkać się z Mikołajem lub jego wysłannikami, a także poczuć niepowtarzalny klimat, warto 10 grudnia odwiedzić ośrodki turystyczne Grupy PKL na Gubałówce w Zakopanem oraz Solinie w Bieszczadach.

Spotkaj się z Mikołajem na Gubałówce

Na mieszkańców Zakopanego oraz turystów wybierających się w ten weekend w góry i odwiedzających Gubałówkę 10 grudnia czeka niezapomniany dzień i bajkowy wieczór.

PKL przygotowały całodzienne wydarzenia, które oprócz dobrej zabawy pozwolą spędzić rodzinnie i aktywnie czas. Na szczyt wzniesienia proponujemy wyruszyć koleją linowo-terenową PKL. Taka podróż to dodatkowa rozrywka, która zawsze dostarczy niezapomnianych wrażeń i widoków na Tatry.

Atrakcje na Gubałówce rozpoczną się od wizyty Mikołaja, który już od godz. 11:00 zaparkuje sanie na wzniesieniu i z pomocą elfów obdaruje słodyczami najmłodszych. To będzie niezapomniane spotkanie, dlatego warto uwiecznić je na pamiątkowej fotografii!

Każdy, kto 10 grudnia odwiedzi Gubałówkę, będzie miał niepowtarzalną możliwość, by stworzyć własne i wymarzone ozdoby świąteczne.

Od godziny 16:00 na wzniesieniu będziemy mogli podziwiać świetlne iluminacje w Krainie Światła. W tym sezonie zimowym Gubałówka błyszczy jeszcze mocniej i jeszcze bardziej zachwyca kolorami.

Czadowe mikołajki w Solinie – weekend pełen niespodzianek!

Na mieszkańców Bieszczadów oraz turystów wybierających się 9 i 10 grudnia do ośrodka PKL Solina, czeka wyjątkowy weekend. PKL przygotowały rozrywki, które pozwolą spędzić czas aktywnie i rodzinnie.

Atrakcje rozpoczną się już od godziny 10:00. Pomocnicy Mikołaja przywitają gości już przy dolnej stacji Plasza, gdzie będzie kolorowo i bardzo klimatycznie. O dobrą zabawę zadbają charyzmatyczni animatorzy, nie zabraknie również dźwięków muzyki, wprowadzającej wszystkich w świąteczny i wyjątkowy nastrój.

W budynku górnej stacji na 1 piętrze zasiądzie na tronie Czadowy Mikołaj, który wraz z zimowymi Rusałkami odwiedzi soliński ośrodek turystyczny PKL. Będzie to niepowtarzalna okazja, by spotkać te wyjątkowe postacie twarzą w twarz oraz otrzymać od nich upominki. Warto na spotkanie być punktualnym, ponieważ 100 pierwszy osób otrzyma wyjątkowe prezenty!

W mikołajkowy weekend możemy być również przygotowani na konkursy oraz ciekawe warsztaty.

Mamy nadzieję, że mikołajki w ośrodkach turystycznych PKL upłyną przyjemnie i rodzinnie, a także pozwolą oderwać się od codzienności oraz wprowadzą nas wszystkich w atmosferę zbliżających się świąt.

Informacje na temat atrakcji, godzin funkcjonowania kolei oraz ośrodków, dostępne są na stronie www.pkl.pl.

inf. prasowa

spot_img

Koleją na święta do stolicy Tatr

Wznowione zostały bezpośrednie połączenia kolejowe na Podhale. Kolejne zmodernizowane stacje i przystanki zwiększyły dostępność i ułatwiły komunikację w przejazdach dalekobieżnych oraz regionalnych. PKP Polskie Linie...

Tatrzańscy policjanci zatrzymali kilka poszukiwanych osób

W ciągu kilku ostatnich dni tatrzańscy policjanci zatrzymali kilka osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości, niektórzy z nich byli ścigani listami gończymi. W sumie w...