Quantcast
czwartek, 25 kwietnia 2024
Strona głównaAktualnościTatrzańscy policjanci pomogli mężczyźnie, który zasłabł

Tatrzańscy policjanci pomogli mężczyźnie, który zasłabł

Szybka reakcja tatrzańskich policjantów prawdopodobnie uratowała życie mężczyźnie, który zasłabł na parkingu. Do sytuacji doszło w pobliżu nowotarskiego szpitala, gdzie tatrzański policjanci z Zespołu Konwojowego realizując czynności służbowe zauważyli nieprzytomnego mężczyznę.

Gdy policjanci zauważyli leżącego obok samochodu mężczyznę natychmiast ruszyli mu z pomocą przystępując do działań ratunkowych. Po udrożnieniu dróg oddechowych rozpoczęli resuscytację. Gdy chory zaczął reagować i nawiązał kontakt z funkcjonariuszami, Ci ułożyli go w pozycji bocznej, bezpiecznej i okryli folią termiczną. Wkrótce na miejscu pojawił się ZRM, który przejął od policjantów chorego mężczyznę. Trafił on do pobliskiego szpitala. Na szczęście tym razem pomoc przyszła na czas i nie doszło do tragedii.

Jak się okazuje,  zanim policjanci zauważyli leżącego przy samochodzie mężczyznę, przeszło obok niego kilka osób i żadna z nich nie zareagowała. Nie lekceważmy takich sytuacji, jeżeli nie czujecie się państwo na siłach, aby osobiście pomoc choremu, nie zwlekajcie z wezwaniem pomocy. Na terenie całego kraju można dzwonić na numer alarmowy 112!

spot_img

Koleją na święta do stolicy Tatr

Wznowione zostały bezpośrednie połączenia kolejowe na Podhale. Kolejne zmodernizowane stacje i przystanki zwiększyły dostępność i ułatwiły komunikację w przejazdach dalekobieżnych oraz regionalnych. PKP Polskie Linie...

Tatrzańscy policjanci zatrzymali kilka poszukiwanych osób

W ciągu kilku ostatnich dni tatrzańscy policjanci zatrzymali kilka osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości, niektórzy z nich byli ścigani listami gończymi. W sumie w...