Quantcast
piątek, 12 lipca 2024

Tatrzańscy policjanci pomogli mężczyźnie, który zasłabł

Szybka reakcja tatrzańskich policjantów prawdopodobnie uratowała życie mężczyźnie, który zasłabł na parkingu. Do sytuacji doszło w pobliżu nowotarskiego szpitala, gdzie tatrzański policjanci z Zespołu Konwojowego realizując czynności służbowe zauważyli nieprzytomnego mężczyznę.

Gdy policjanci zauważyli leżącego obok samochodu mężczyznę natychmiast ruszyli mu z pomocą przystępując do działań ratunkowych. Po udrożnieniu dróg oddechowych rozpoczęli resuscytację. Gdy chory zaczął reagować i nawiązał kontakt z funkcjonariuszami, Ci ułożyli go w pozycji bocznej, bezpiecznej i okryli folią termiczną. Wkrótce na miejscu pojawił się ZRM, który przejął od policjantów chorego mężczyznę. Trafił on do pobliskiego szpitala. Na szczęście tym razem pomoc przyszła na czas i nie doszło do tragedii.

Jak się okazuje,  zanim policjanci zauważyli leżącego przy samochodzie mężczyznę, przeszło obok niego kilka osób i żadna z nich nie zareagowała. Nie lekceważmy takich sytuacji, jeżeli nie czujecie się państwo na siłach, aby osobiście pomoc choremu, nie zwlekajcie z wezwaniem pomocy. Na terenie całego kraju można dzwonić na numer alarmowy 112!

spot_img

Piknik Olimpijski w Kościelisku

Zapraszamy na rodzinny piknik na Stadionie Biathlonowym w Kirach, który odbędzie się w sobotę, 13 lipca 2024 roku. Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny....

Trójka dzieci zgubiła się w Zakopanem – odnaleźli je policjanci

Poszukiwania trójki dzieci, które oddaliły się z podwórka swojego domu w Zakopanem i samodzielnie wybrały się na drugi koniec miasta, zakończyły się sukcesem. Małopolscy...