Quantcast
piątek, 12 lipca 2024

Trwają pracę przy budowie dwóch rond w Zakopanem

W Zakopanem trwają prace nad budową dwóch rond. Jedno z nich znajduje się na skrzyżowaniu Drogi Krajowej nr 47 z ulicą Wojdyły, drugie z ulicą Ustup. Poniżej przypominamy o tych dwóch drogowych inwestycjach w Zakopanem prowadzonych przez krakowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.


Pierwsze rondo, zaprojektowane jako turbinowe, umożliwi płynny ruch pojazdów w trzech kierunkach: do centrum Zakopanego, do Poronina oraz na Olczę. Z kolei drugie rondo zostanie zbudowane w celu usprawnienia dojazdu z drogi krajowej do Ustupu i Harendy.

Obecnie trwają prace ziemne mające na celu stabilizację gruntu, a także rekonstrukcja infrastruktury technicznej na terenie budowy. Postęp inwestycji oszacowano na 30%. Zakończenie prac zaplanowano na kwiecień 2025 roku.

Projekt realizowany jest przez Podhalańskie Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe z budżetu Krajowego Funduszu Drogowego oraz środków państwowych, a koszt inwestycji wynosi 10,4 miliona złotych.

spot_img

Piknik Olimpijski w Kościelisku

Zapraszamy na rodzinny piknik na Stadionie Biathlonowym w Kirach, który odbędzie się w sobotę, 13 lipca 2024 roku. Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny....

Trójka dzieci zgubiła się w Zakopanem – odnaleźli je policjanci

Poszukiwania trójki dzieci, które oddaliły się z podwórka swojego domu w Zakopanem i samodzielnie wybrały się na drugi koniec miasta, zakończyły się sukcesem. Małopolscy...