Quantcast
wtorek, 26 września 2023
Strona głównaAktualnościUtrudnienia na drodze do Kuźnic – do kolejki na Kasprowy Wierch

Utrudnienia na drodze do Kuźnic – do kolejki na Kasprowy Wierch

Urząd Miasta w Zakopanem poinformował, że od 1 marca nastąpią zmiany w organizacji ruchu na drodze dojazdowej do Kuźnic gdzie znajduje się stacja PKL na Kasprowy Wierch. Nowa organizacja ruchu zostaje wprowadzona w związku z remontem drogi. Od poniedziałku do soboty w godz. 8:30 – 15:30 zamknięty zostaje dojazd do Kuźnic.


Poniżej zamieszczamy komunikat UM w Zakopanem:

Urząd Miasta Zakopane informuje, że od dnia 01.03.2023 r. z uwagi na prowadzone roboty budowlane związane z modernizacją ulicy Przewodników Tatrzańskich polegające m.in. na budowie kanalizacji deszczowej drogi oraz nowej podbudowy i nawierzchni jezdni, zostanie wprowadzona tymczasowa zmiana organizacji ruchu w rejonie prowadzonych robót. W związku z powyższym mogą wystąpić utrudnienia oraz ograniczenia w ruchu na ul. Przewodników Tatrzańskich. 

Na odcinku od ronda Jana Pawła II do skrzyżowania z ul. Mieczysława Karłowicza nadal będzie obowiązywał zakaz ruchu, który nie dotyczy dojazdu do posesji wymienionych na tablicy informacyjnej usytuowanej pod znakiem na początku ulicy od Ronda Jana Pawła II. Ponadto w rejonie poniżej skrzyżowania z ulicą Karłowicza zostanie zlokalizowany przystanek dla komunikacji regularnej oraz przystanek dla taxi.
Celem przyśpieszenia prac zostanie również wprowadzone ograniczenie w ruchu, w określonych godzinach od godz. 8:30 do 15:30 w dniach od poniedziałku do soboty. Przejazd ul. Przewodników Tatrzańskich do Kuźnic będzie możliwy do godz. 8:30 rano oraz popołudniu po godz. 15:30. Przewidywany termin przywrócenia dotychczasowej organizacji ruchu określono na koniec maja 2023 r., jednak wykonawca prac dołoży wszelkich starań, aby ten termin był krótszy. Musimy jednak pamiętać, że nadal jest astronomiczna zima i mogą powrócić temperatury i warunki atmosferyczne uniemożliwiające pracę.
Za wszelkie utrudnienia przepraszamy oraz prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności, przestrzeganie zasad i ograniczeń, wprowadzonych tymczasową organizacją ruchu. 

O wszelkich ewentualnych zmianach Urząd Miasta Zakopane będzie informował na bieżąco.

spot_img

Kolejne prace PKP PLK na trasie z Krakowa do Zakopanego

1 marca ruszyły kolejne prace, zwiększające możliwości i jakość komunikacji kolejowej na linii z Krakowa do Zakopanego. Przewidziano je do 21 czerwca br. Kontynuowane...

Strażnicy Graniczni m.in. z Zakopanego w Republice Macedonii Północnej

17 funkcjonariuszy Karpackiego Oddziału Straży Granicznej pierwszy raz w tym roku wyruszyło do wspólnej operacji z policją Republiki Macedonii Północnej. Polscy strażnicy graniczni będą...