Quantcast
piątek, 14 czerwca 2024

Wernisaż wystawy „Młode Zakopane”

Zaproszenie na wernisaż pierwszej edycji wystawy „Młode Zakopane – przegląd zakopiańskiej sztuki współczesnej” składają Miasto Zakopane oraz Zakopiańskie Centrum Kultury. Wydarzenie odbędzie się w Stacji Kultura Zakopane 31 maja o 17:00.


Inicjatywa „Młode Zakopane” to więcej niż wystawa. Jest to projekt mający na celu rozpoznanie, aktywację i nawiązanie trwałej współpracy z młodymi artystami z Zakopanego. Wystawa prezentuje 22 prace, które zostały wyselekcjonowane przez jury, czyniąc Stację Kultura profesjonalnym miejscem do prezentacji ich twórczości. Projekt ma na celu odkrycie nowych wartości i tożsamości w sztuce współczesnej, tworzonej tu i teraz. Jest to również inicjatywa społeczna, która integruje i wykorzystuje lokalne formy ekspresji artystycznej i kulturowej.

Jako organizator, Zakopiańskie Centrum Kultury dąży do budowania świadomości społecznej, wspólnoty i zrozumienia wokół nowych twórców z Zakopanego.

Stacja Kultura Zakopane służy jako miejsce prezentacji projektu, ale też jako punkt, do którego przybywają poszukujący emocji i wrażeń, a czasem odpoczynku. Jest to początek dla oferty kulturalnej z Zakopanego: muzycy, plastycy i młodzi twórcy mogą tu, dzięki wsparciu, rozpocząć swoją artystyczną podróż. W obiekcie oferujemy usługi kulturalne i informacyjne, odwołując się do historii dworca i przedwojennego klimatu Zakopanego, w szczególności do dziedzictwa znaczących postaci i artystów związanych z tym miastem. Mamy nadzieję, że wystawa oraz działania z nią związane staną się dla młodych artystów symbolicznym początkiem ich artystycznej drogi, wspartej organizacyjnie i promocyjnie.

spot_img

Widać koniec prac przy DK47 z Rdzawki do Nowego Targu

Prace na ostatnim etapie budowy nowej trasy zakopianki, prowadzącej z Rdzawki do Nowego Targu, są na ukończeniu. Ten 16,1 kilometrowy fragment dwupasmowej drogi głównej...

Wyszła ze szpitala w Zakopanem i zaginęła – trwają poszukiwania

Komenda Powiatowa Policji w Zakopanem poszukuje 53-letniej tarnowianki - Anny Kostrzewy. Kobieta 10 czerwca około godziny 20:00 opuściła Szpital Powiatowy w Zakopanem i nie...