Quantcast
czwartek, 21 września 2023
Strona głównaAktualnościWizyta Partnerskich Powiatów Z Okazji Obchodów Jubileuszu 25-Lecia Wizyty Jana Pawła II...

Wizyta Partnerskich Powiatów Z Okazji Obchodów Jubileuszu 25-Lecia Wizyty Jana Pawła II W Zakopanem

W dniach od 4 do 7 czerwca 2022 roku na zaproszenie Starosty Tatrzańskiego gościły w Zakopanem delegacje powiatów partnerskich i zaprzyjaźnionych z powiatem tatrzańskim aby uczestniczyć wraz ze społecznością Podhala w uroczystościach związanych z Jubileuszem  25 – lecia wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II na Podhalu. W wizycie uczestniczyły delegacje z powiatu hrubieszowskiego, łowickiego, kartuskiego, międzychodzkiego, poznańskiego, rawickiego, świdnickiego i wadowickiego.

W niedzielę po Mszy Św. w Sanktuarium Narodowym Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach goście wraz ze Starostą Tatrzańskim Piotrem Bąkiem, ks. Kustoszem Marianem Muchą i Ministrem Edwardem Siarką uczestniczyli w  defiladzie motocykli i wozów bojowych jednostek Straży Pożarnej z całej Małopolski. W Parku wokół Sanktuarium obejrzeli ołtarz, przy którym Mszę Św. odprawił 6 czerwca 1997 r. Jan Paweł II, a także Skarbiec w którym przechowywane są pamiątki po Ojcu Świętym.

W ramach obchodów rocznicowych obejrzeli Operę Góralską pn.: „Ojciec Święty Jan Paweł II na Podhalu” i rozpalili Watrę Tatrzańskich Serc na pamiątkę watr palonych w 2002 roku podczas ostatniego przelotu Papieża Polaka nad Tatrami.

Kolejnego dnia na Kasprowym Wierchu wraz z przedstawicielami Episkopatu Polski złożyli wiązankę pod tablicą upamiętniającą wizytę Jana Pawła II oraz odbyli spotkanie z Dyrekcją Tatrzańskiego Parku Narodowego. W godzinach popołudniowych wzięli udział w uroczystej Mszy Św. pod przewodnictwem ks. Abp. Stanisława Gądeckiego z udziałem całego Episkopatu Polski, podczas, której złożyli Dary Ołtarza wraz z deklaracjami finansowego wsparcia dzieła odbudowy Ukrainy.

www.powiat.tatry.pl

spot_img

Kolejne prace PKP PLK na trasie z Krakowa do Zakopanego

1 marca ruszyły kolejne prace, zwiększające możliwości i jakość komunikacji kolejowej na linii z Krakowa do Zakopanego. Przewidziano je do 21 czerwca br. Kontynuowane...

Strażnicy Graniczni m.in. z Zakopanego w Republice Macedonii Północnej

17 funkcjonariuszy Karpackiego Oddziału Straży Granicznej pierwszy raz w tym roku wyruszyło do wspólnej operacji z policją Republiki Macedonii Północnej. Polscy strażnicy graniczni będą...