Quantcast
niedziela, 12 maja 2024

Zmiany w organizacji ruchu w Zakopanem podczas Pucharu Świata w Skokach Narciarskich

W dniach 13-15 stycznia odbędą się w Zakopanem kwalifikacje oraz Puchar Świata w Skokach Narciarskich. W związku z tym na terenie zakopanego w pobliżu Wielkiej Krokwi ulegnie zmianie organizacja ruchu.

ZMIANY ORGANIZACJI RUCHU NA TERENIE ZAKOPANEGO NA CZAS PUCHARU ŚWIATA W SKOKACH NARCIARSKICH 13-15 stycznia 2023 roku

Wprowadzenie czasowej zmiany organizacji ruchu nastąpi dnia 13.01.2023 r. od godz. 08:00, na ulicach prowadzących w kierunku skoczni i dalej w bezpośrednio przy skoczni: ul. Br. Czecha od ronda J. Pawła II na całej długości w kierunku skoczni
– ul. Piłsudskiego od skrzyżowania z ul. Sabały w kierunku skoczni
– od skrzyżowania ulic Szymanowskiego i Zwierzyniecka w kierunku skoczni

Przywrócenie pierwotnej organizacji ruchu nastąpi natychmiast po zakończeniu zawodów w niedzielę, wstępnie od godz. 21: 00 (jeżeli zawody rozpoczną się tego dnia zgodnie z planem ok. godz. 16:00).
W celu zapewnienia bezpieczeństwa pieszym-kibicom, po zakończeniu zawodów strefa zamknięcia może zostać zwiększona z kierunku skoczni w następujący sposób:
– ul. Br. Czecha na całej długości od skoczni
– ul. Piłsudskiego już od skrzyżowania z ul. Makuszyńskiego
– ul. Żeromskiego już od skrzyżowania z ul. Sabały.
W razie konieczności poszerzenie strefy zamknięcia może nastąpić wcześniej.

ULICE WYŁĄCZONE Z RUCHU
ul. Br. Czecha od Ronda J. Pawła II, ul. Piłsudskiego od skrzyżowania z ul. Sabały, a później od ul. Makuszyńskiego, a po zawodach ewentualnie: ul. Żeromskiego od skrzyżowania z ul. Sabały i ul. Sabały od ul. Zamoyskiego.
Kierowcy samochodów osobowych mogą parkować na wyznaczonych miejscach parkingowych na terenie miasta Zakopane.
Zalecamy korzystanie z komunikacji miejskiej i transportu zbiorowego. Prywatne samochody najlepiej zostawić w miejscu zakwaterowania.

Nastąpią również zmiany w komunikacji miejskiej:

W ramach linii nr 18 komunikacji miejskiej (Tetmajera, Piłsudskiego, Karłowicza, Olcza, Guty) z obsługi zostaną wyłączone następujące przystanki: Piłsudskiego TOPR (dwustronnie), B. Czecha Skocznia (dwustronnie), B. Czecha COS (dwustronnie).
Trasa przebiegu linii na czas zawodów Pucharu Świata: Kościuszki Rejon Dworca –
Tetmajera – Piłsudskiego – Sabały – Zamoyskiego – Chałubińskiego – Przewodników Tatrzańskich –  Karłowicza – Olcza – Guty – Kościuszki Rejon Dworca i z powrotem.

spot_img

Na „zakopiance” palił się autokar – ogień ugasił tatrzański policjant

8 maja, policjanci z Tatrzańskiej jednostki, podróżujący do Krakowa drogą ekspresową E-77, napotkali w rejonie miejscowości Stróża autokar z którego wydobywał się dym i...

Na „zakopiance” palił się autokar – ogień ugasił tatrzański policjant

8 maja, policjanci z Tatrzańskiej jednostki, podróżujący do Krakowa drogą ekspresową E-77, napotkali w rejonie miejscowości Stróża autokar z którego wydobywał się dym i...