Quantcast
wtorek, 26 września 2023
Strona głównaAktualności20-latek z Ukrainy stracił prawo jazdy za jazdę ponad 120 km/h w...

20-latek z Ukrainy stracił prawo jazdy za jazdę ponad 120 km/h w terenie zabudowanym

W czwartek 12 stycznia około godziny 23:00 zakopiańscy policjanci zatrzymali do kontroli kierującego samochodem marki Audi. Kierowcą okazał się młody, bo 20-letni obywatel Ukrainy mieszkający w naszym kraju.

Policjanci zatrzymali pirata drogowego w miejscowości Stasikówka. Poruszał się on w terenie zabudowanym z prędkością 121 km/h. Za tego typu nieodpowiedzialną jazdę powyżej 50km/h w terenie zabudowanym otrzymał mandat karny w wysokości 2500 zł, 15 punktów karnych oraz zostało mu zabrane prawo jazdy.

Zakopiańska policja apeluje aby: zdjąć nogę z gazu, kiedy poruszamy się po drogach. Niezależnie od ich rodzaju i ograniczeń prędkości, zawsze może czekać nas coś niespodziewanego na drodze. Nadmierna prędkość w takich sytuacjach niejednokrotnie doprowadza do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Zakopiańska drogówka zapowiada kolejne kontrole w miejscowościach w których najczęściej dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego.

spot_img

Kolejne prace PKP PLK na trasie z Krakowa do Zakopanego

1 marca ruszyły kolejne prace, zwiększające możliwości i jakość komunikacji kolejowej na linii z Krakowa do Zakopanego. Przewidziano je do 21 czerwca br. Kontynuowane...

Strażnicy Graniczni m.in. z Zakopanego w Republice Macedonii Północnej

17 funkcjonariuszy Karpackiego Oddziału Straży Granicznej pierwszy raz w tym roku wyruszyło do wspólnej operacji z policją Republiki Macedonii Północnej. Polscy strażnicy graniczni będą...