Quantcast
środa, 14 lutego 2024
Strona głównaAktualności20-latek z Ukrainy stracił prawo jazdy za jazdę ponad 120 km/h w...

20-latek z Ukrainy stracił prawo jazdy za jazdę ponad 120 km/h w terenie zabudowanym

W czwartek 12 stycznia około godziny 23:00 zakopiańscy policjanci zatrzymali do kontroli kierującego samochodem marki Audi. Kierowcą okazał się młody, bo 20-letni obywatel Ukrainy mieszkający w naszym kraju.

Policjanci zatrzymali pirata drogowego w miejscowości Stasikówka. Poruszał się on w terenie zabudowanym z prędkością 121 km/h. Za tego typu nieodpowiedzialną jazdę powyżej 50km/h w terenie zabudowanym otrzymał mandat karny w wysokości 2500 zł, 15 punktów karnych oraz zostało mu zabrane prawo jazdy.

Zakopiańska policja apeluje aby: zdjąć nogę z gazu, kiedy poruszamy się po drogach. Niezależnie od ich rodzaju i ograniczeń prędkości, zawsze może czekać nas coś niespodziewanego na drodze. Nadmierna prędkość w takich sytuacjach niejednokrotnie doprowadza do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Zakopiańska drogówka zapowiada kolejne kontrole w miejscowościach w których najczęściej dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego.

spot_img

Koleją na święta do stolicy Tatr

Wznowione zostały bezpośrednie połączenia kolejowe na Podhale. Kolejne zmodernizowane stacje i przystanki zwiększyły dostępność i ułatwiły komunikację w przejazdach dalekobieżnych oraz regionalnych. PKP Polskie Linie...

Tatrzańscy policjanci zatrzymali kilka poszukiwanych osób

W ciągu kilku ostatnich dni tatrzańscy policjanci zatrzymali kilka osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości, niektórzy z nich byli ścigani listami gończymi. W sumie w...