Quantcast
wtorek, 26 września 2023
Strona głównaAktualnościMłodzi piłkarze z Ukrainy odwiedzili Zakopane

Młodzi piłkarze z Ukrainy odwiedzili Zakopane

Młodzi piłkarze z ukraińskiego miasta Stryj przez kilka dni gościli w Zakopanem. Zawodnicy Stryjeńskiej Akademii Piłkarskiej rozegrali w „stolicy Tatr” dwa mecze ze swoimi rówieśnikami z KS Zakopane.

Ukraińscy zawodnicy przebywali w Zakopanem wraz z  dyrektorem akademii Vasylem Vorobyak i opiekunem Vołodymyrem Stasenko. Oba mecze z  KS Zakopane udało im się wygrać. Jeden rozegrano na boisku COS Plato, a drugi w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu w Zakopanem.

Podczas spotkania z burmistrzem Zakopanego Leszkiem Dorulą wyrazili swój zachwyt gościnnością, infrastrukturą sportową jaką dysponuje Zakopane oraz… śniegiem. Dla wielu z tych młodych piłkarzy był to pierwszy wyjazd za granicę.

spot_img

Kolejne prace PKP PLK na trasie z Krakowa do Zakopanego

1 marca ruszyły kolejne prace, zwiększające możliwości i jakość komunikacji kolejowej na linii z Krakowa do Zakopanego. Przewidziano je do 21 czerwca br. Kontynuowane...

Strażnicy Graniczni m.in. z Zakopanego w Republice Macedonii Północnej

17 funkcjonariuszy Karpackiego Oddziału Straży Granicznej pierwszy raz w tym roku wyruszyło do wspólnej operacji z policją Republiki Macedonii Północnej. Polscy strażnicy graniczni będą...