Quantcast
środa, 10 lipca 2024

9. Zakopiański Festiwal Literacki

W Zakopanem odbędzie się dziewiąta edycja Festiwalu Literackiego pod hasłem „Nasz alfabet”. Wśród gości znajdą się znani autorzy, tacy jak Natalia Budzyńska, Andrzej Franaszek, Magdalena Grzebałkowska, Tomasz Jastrun, Edyta Jungowska, Małgorzata Lebda, Małgorzata Majewska, Ka Mochi, Bianka Rolando oraz Wit Szostak, których dzieła będą omawiane podczas wydarzenia.


Festiwal wzbogaci się o nowe atrakcje, w tym warsztaty literackie „Blisko tekstu” oraz dyskusję „Książka i kawa”, gdzie uczestnicy będą mogli porozmawiać o najnowszych wydawnictwach. Miłośnicy kultury japońskiej będą mieli okazję odwiedzić wystawę ilustracji do książki „Matsuri” oraz spotkać się z jej autorką, Ka Mochi.

Tradycyjnie nie zabraknie Kiermaszu Książki oraz licznych warsztatów literacko-plastycznych dla dzieci i dorosłych. Festiwal zakończy się Galą, podczas której wręczona zostanie Nagroda Literacka Zakopanego oraz koncertem Basi Stępniak-Wilk.

Za organizację odpowiadają Miasto Zakopane, Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Żeromskiego oraz Zakopiańskie Centrum Kultury.

Na wszystkie wydarzenia: wstęp wolny, a program festiwalu znajdziecie tutaj.

spot_img

Piknik Olimpijski w Kościelisku

Zapraszamy na rodzinny piknik na Stadionie Biathlonowym w Kirach, który odbędzie się w sobotę, 13 lipca 2024 roku. Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny....

Trójka dzieci zgubiła się w Zakopanem – odnaleźli je policjanci

Poszukiwania trójki dzieci, które oddaliły się z podwórka swojego domu w Zakopanem i samodzielnie wybrały się na drugi koniec miasta, zakończyły się sukcesem. Małopolscy...