Quantcast
piątek, 14 czerwca 2024

Druga „Dycha Pod Krokwią” już za nami

W ostatni dzień września odbyła się druga już edycja biegu „Dycha Pod Krokwią”. Wieczorową porą uczestnicy mieli do pokonania trasy Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem na dystansie 10 kilometrów. Biegali po terenie płaskim z elementami przełajowymi.

Zawodników wystartował Marcin Rzeszótko, ambasador wydarzenia i jednocześnie mistrz w biegach górskich. Jak sam mówił – – Nie dziwi mnie to, że do biegu przystąpiło tak spore grono zawodników i to właściwie z całej Polski. Ponownie było to o tyle fajne wydarzenie, bo dające możliwość startu zarówno biegaczom bardziej zaawansowanym, jak i traktującym tę formę aktywności typowo amatorsko. Każdy mógł pokonać trasę w swoim tempie, choć obecność tych mocniejszych biegaczy stanowiła oczywiście dodatkową mobilizację.

Bieg „Dycha Pod Krokwią” zaplanowało Stowarzyszenie Promocji Sportu, Rekreacji i Aktywności Fizycznej „Flow”. Uczestnicy pokonywali pętle, które były odpowiednio oświetlone na trasach COS-OPO w Zakopanem. Zarówno start jak i meta zawodów byłą zlokalizowana przy kompleksie skoczni narciarskich Średnia Krokiew.

Najlepszy czas wywalczył Robert Świecak ze Zwoli Poduchownej, który dobiegł do mety z czasem 37:16,0 sek. Na podium stanęli również: Mateusz Krawiecki z Iławy (38:02,4 sek.) i Robert Jachymiak z Nowego Targu (38:20,1 sek.). W rywalizacji open kobiet zwyciężczynią okazała się Iwona Kąś z Krakowa (44:37,8 sek.), wyprzedzając Agnieszkę Wysocką z Czechowic-Dziedzic (50:29,6 sek.) oraz Edytę Dobrenko z Rybnika (50:50,7 sek.).

Bieg zorganizowany został przy partnerskim udziale COS-OPO w Zakopanem oraz sponsorskim wsparciu strategicznym firm: Blachotrapez, Revolt Energy, Bank Spółdzielczy Ziem Górskich Karpatia i Carolina Toyota Bielsko. Partnerami byli: Talmet, Nutrend, Red Bull, Skitourowe Beskidy, Ciuchcia Zakopiańska oraz Miasto Zakopane.

spot_img

Widać koniec prac przy DK47 z Rdzawki do Nowego Targu

Prace na ostatnim etapie budowy nowej trasy zakopianki, prowadzącej z Rdzawki do Nowego Targu, są na ukończeniu. Ten 16,1 kilometrowy fragment dwupasmowej drogi głównej...

Wyszła ze szpitala w Zakopanem i zaginęła – trwają poszukiwania

Komenda Powiatowa Policji w Zakopanem poszukuje 53-letniej tarnowianki - Anny Kostrzewy. Kobieta 10 czerwca około godziny 20:00 opuściła Szpital Powiatowy w Zakopanem i nie...