Quantcast
piątek, 14 czerwca 2024

Hotel zadbał o mienie swoich gości – zabezpieczył rowery turysty z Łotwy

Przepisy mówią jasno, że to hotel odpowiada o mienie swoich gości zgodnie z art. 846 Kodeksu Cywilnego. Tego typu sytuacja miała miejsce w miniony weekend w centrum Zakopanego, kiedy to pracownik hotelu postanowił zabezpieczyć rowery należące do turysty z Łotwy.

W miniony weekend turysta z Łotwy zgłosił zakopiańskiej policji kradzież należących do niego rowerów, okazało się jednak, że żadnej kradzieży nie było. Turysta pozostawił na noc  swój samochód przed hotelem w centrum Zakopanego, rano zauważył że z bagażnika rowerowego jego samochodu zniknęły  dwa rowery.  Gdy policjanci przybyli na miejsce okazało się, że pracownik hotelu widząc niezabezpieczone rowery gości hotelowych zdecydował o umieszczeniu ich w bezpiecznym pomieszczeniu hotelu.

Jak informuje zakopiańska policja, często dochodzi do podobnych zdarzeń:

To nie pierwsze tego typu zgłoszenie. Co jakiś czas policjanci z Zakopanego odbierają zgłoszenia o kradzieży samochodów, które w rzeczywistości znajdują się na parkingach, lecz ich właściciele nie potrafią ich odnaleźć… Podobnie sytuacja wygląda ze sprzętem narciarskim. Na Kilkanaście zgłoszonych kradzieży nart lub desek okazuje się, że większość znajduje się w tym samym miejscu, ale turyści zamiast poszukać swojego sprzętu lub samochodu dzwonią na numer alarmowy!

spot_img

Widać koniec prac przy DK47 z Rdzawki do Nowego Targu

Prace na ostatnim etapie budowy nowej trasy zakopianki, prowadzącej z Rdzawki do Nowego Targu, są na ukończeniu. Ten 16,1 kilometrowy fragment dwupasmowej drogi głównej...

Wyszła ze szpitala w Zakopanem i zaginęła – trwają poszukiwania

Komenda Powiatowa Policji w Zakopanem poszukuje 53-letniej tarnowianki - Anny Kostrzewy. Kobieta 10 czerwca około godziny 20:00 opuściła Szpital Powiatowy w Zakopanem i nie...