Quantcast
czwartek, 25 kwietnia 2024
Strona głównaAktualnościKolejni nielegalni migranci zatrzymani przez Straż Graniczną z Zakopanego

Kolejni nielegalni migranci zatrzymani przez Straż Graniczną z Zakopanego

Tatrzańscy policjanci poinformowali Straż Graniczną z Zakopanego, że w Lipnicy Wielkiej – Murowanicy zatrzymali volkswagena prowadzonego przez Ukraińca gdzie w przestrzeni ładunkowej ujawnili 8 nielegalnych migrantów.


Wszyscy okazali się być Syryjczykami – 7 osób dorosłych i 1 dziecko, zostali oni zatrzymani przez SG z Zakopanego razem z Ukraińcem, który ich przewoził. 24-letni obywatel Ukrainy usłyszał zarzuty w związku z organizacją nielegalnego przekroczenia granicy innym cudzoziemcom. Przyznał się on do zarzucanych mu czynów. Otrzymał karę 1 roku pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem na okres 3 lat. Komendant Placówki SG w Zakopanem wydał decyzję o zobowiązaniu cudzoziemca do powrotu.

Jak informuje Karpacki Oddział Straży Granicznej: Wobec 6 obywateli Syrii Komendant PSG w Zakopanem z urzędu wszczął postępowanie administracyjne w sprawie zobowiązania do powrotu oraz wydał postanowienia o zastosowaniu środków alternatywnych do detencji, w postaci zgłaszania się do Placówki Straży Granicznej w Zakopanem. Dwóch obywateli Syrii złożyło wnioski o udzielenie ochrony międzynarodowej i udali się do ośrodka dla cudzoziemców, gdzie będą oczekiwać na decyzję Szefa Urzędu do Spraw Cudzoziemców.

spot_img

Koleją na święta do stolicy Tatr

Wznowione zostały bezpośrednie połączenia kolejowe na Podhale. Kolejne zmodernizowane stacje i przystanki zwiększyły dostępność i ułatwiły komunikację w przejazdach dalekobieżnych oraz regionalnych. PKP Polskie Linie...

Tatrzańscy policjanci zatrzymali kilka poszukiwanych osób

W ciągu kilku ostatnich dni tatrzańscy policjanci zatrzymali kilka osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości, niektórzy z nich byli ścigani listami gończymi. W sumie w...