Quantcast
piątek, 14 czerwca 2024

Na wjeździe do Zakopanego powstaną dwa nowe ronda

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na wybudowanie dwóch rond na wjeździe do Zakopanego. Ronda mają powstać na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 47 z ul. Ustup i ul. Wojdyły. Wartość tej inwestycji, której wykonawcą będzie Podhalańskie Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe to 10,4 mln zł.


Jadąc od Nowego Targu, pierwsze rondo powstanie na skrzyżowaniu drogi krajowej 4 (ul. Kasprowicza) z ulicą Wojdyły. Rondo ma być turbinowe i ma ułatwić płynne poruszanie się pojazdów w trzech kierunkach – do centrum miasta, do Poronina i na Olczę. Oprócz tego nowe rondo będzie miało dwa zjazdy indywidualne, co pozwoli na włączenie się do ruchu okolicznych mieszkańców.

Natomiast 50 metrów dalej powstanie drugie rondo, na skrzyżowaniu ulic Kasprowicza i Ustup, ma to poprawić połączenie DK47 z Ustupem i Harendą.

Inwestycja zakłada powstanie trzech przejść dla pieszych – dwa na ulicy Kasprowicza, trzecie tam gdzie znajduje się obecnie przejście na ulicy Ustup. Po północnej stronie drogi krajowej powstanie chodnik, GDDKiA ma również przebudować infrastrukturę techniczną, zatoki autobusowe oraz zbudować nowe oświetlenie i odwodnienie. Na realizację inwestycji wykonawca będzie miał maksymalnie 12 miesięcy, nie licząc przerw zimowych.   

spot_img

Widać koniec prac przy DK47 z Rdzawki do Nowego Targu

Prace na ostatnim etapie budowy nowej trasy zakopianki, prowadzącej z Rdzawki do Nowego Targu, są na ukończeniu. Ten 16,1 kilometrowy fragment dwupasmowej drogi głównej...

Wyszła ze szpitala w Zakopanem i zaginęła – trwają poszukiwania

Komenda Powiatowa Policji w Zakopanem poszukuje 53-letniej tarnowianki - Anny Kostrzewy. Kobieta 10 czerwca około godziny 20:00 opuściła Szpital Powiatowy w Zakopanem i nie...