Quantcast
wtorek, 26 września 2023
Strona głównaAktualnościKolejny „mistrz kierownicy” jechał tunelem na Zakopiance pod prąd – zobacz nagranie

Kolejny „mistrz kierownicy” jechał tunelem na Zakopiance pod prąd – zobacz nagranie

Tunel pod Luboniem Małym na odcinku drogi S7 z Myślenic do Rabki-Zdrój jest otwarty dla kierowców od 12 listopada 2022 roku. Tysiące samochodów przejeżdża tym tunelem każdego dnia, niestety zdarzają się też tacy kierowcy, którzy ewidentnie stwarzają zagrożenie dla innych uczestników ruchu.


Tunel służył już nieodpowiedzialnym kierowcom jako plan zdjęciowy. Zatrzymywali się, wychodzili z samochodów i robili sobie zdjęcia. Kilka dni temu, już po raz kolejny miało miejsce jeszcze niebezpieczniejsze zdarzenie –  kierowca wjechał do tunelu pod prąd! GDDKiA ku przestrodze opublikowała nagranie tego niebezpiecznego zdarzenia. W styczniu miało miejsce podobne zdarzenie. Kierowca jadący tunelem, w pewnym momencie postanowił zawrócić i jechał pod prąd.

Ten podziemny odcinek drogi S7 mierzący 2058 metrów jest monitorowany przez 170 kamer, które przekazują obraz do Centrum Zarządzania Tunelem gdzie obsługa pracuje 24h przez 7 dni w tygodniu. Nie ma więc możliwości, żeby jakiekolwiek nietypowe zdarzenie uszło uwadze zarówno kamer jak i obsługi tunelu. Również to nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy zostało nagrane.

spot_img

Kolejne prace PKP PLK na trasie z Krakowa do Zakopanego

1 marca ruszyły kolejne prace, zwiększające możliwości i jakość komunikacji kolejowej na linii z Krakowa do Zakopanego. Przewidziano je do 21 czerwca br. Kontynuowane...

Strażnicy Graniczni m.in. z Zakopanego w Republice Macedonii Północnej

17 funkcjonariuszy Karpackiego Oddziału Straży Granicznej pierwszy raz w tym roku wyruszyło do wspólnej operacji z policją Republiki Macedonii Północnej. Polscy strażnicy graniczni będą...