Quantcast
piątek, 14 czerwca 2024

Kolejny „mistrz kierownicy” jechał tunelem na Zakopiance pod prąd – zobacz nagranie

Tunel pod Luboniem Małym na odcinku drogi S7 z Myślenic do Rabki-Zdrój jest otwarty dla kierowców od 12 listopada 2022 roku. Tysiące samochodów przejeżdża tym tunelem każdego dnia, niestety zdarzają się też tacy kierowcy, którzy ewidentnie stwarzają zagrożenie dla innych uczestników ruchu.


Tunel służył już nieodpowiedzialnym kierowcom jako plan zdjęciowy. Zatrzymywali się, wychodzili z samochodów i robili sobie zdjęcia. Kilka dni temu, już po raz kolejny miało miejsce jeszcze niebezpieczniejsze zdarzenie –  kierowca wjechał do tunelu pod prąd! GDDKiA ku przestrodze opublikowała nagranie tego niebezpiecznego zdarzenia. W styczniu miało miejsce podobne zdarzenie. Kierowca jadący tunelem, w pewnym momencie postanowił zawrócić i jechał pod prąd.

Ten podziemny odcinek drogi S7 mierzący 2058 metrów jest monitorowany przez 170 kamer, które przekazują obraz do Centrum Zarządzania Tunelem gdzie obsługa pracuje 24h przez 7 dni w tygodniu. Nie ma więc możliwości, żeby jakiekolwiek nietypowe zdarzenie uszło uwadze zarówno kamer jak i obsługi tunelu. Również to nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy zostało nagrane.

spot_img

Widać koniec prac przy DK47 z Rdzawki do Nowego Targu

Prace na ostatnim etapie budowy nowej trasy zakopianki, prowadzącej z Rdzawki do Nowego Targu, są na ukończeniu. Ten 16,1 kilometrowy fragment dwupasmowej drogi głównej...

Wyszła ze szpitala w Zakopanem i zaginęła – trwają poszukiwania

Komenda Powiatowa Policji w Zakopanem poszukuje 53-letniej tarnowianki - Anny Kostrzewy. Kobieta 10 czerwca około godziny 20:00 opuściła Szpital Powiatowy w Zakopanem i nie...