Quantcast
środa, 14 lutego 2024
Strona głównaAktualnościKolejny „mistrz kierownicy” jechał tunelem na Zakopiance pod prąd – zobacz nagranie

Kolejny „mistrz kierownicy” jechał tunelem na Zakopiance pod prąd – zobacz nagranie

Tunel pod Luboniem Małym na odcinku drogi S7 z Myślenic do Rabki-Zdrój jest otwarty dla kierowców od 12 listopada 2022 roku. Tysiące samochodów przejeżdża tym tunelem każdego dnia, niestety zdarzają się też tacy kierowcy, którzy ewidentnie stwarzają zagrożenie dla innych uczestników ruchu.


Tunel służył już nieodpowiedzialnym kierowcom jako plan zdjęciowy. Zatrzymywali się, wychodzili z samochodów i robili sobie zdjęcia. Kilka dni temu, już po raz kolejny miało miejsce jeszcze niebezpieczniejsze zdarzenie –  kierowca wjechał do tunelu pod prąd! GDDKiA ku przestrodze opublikowała nagranie tego niebezpiecznego zdarzenia. W styczniu miało miejsce podobne zdarzenie. Kierowca jadący tunelem, w pewnym momencie postanowił zawrócić i jechał pod prąd.

Ten podziemny odcinek drogi S7 mierzący 2058 metrów jest monitorowany przez 170 kamer, które przekazują obraz do Centrum Zarządzania Tunelem gdzie obsługa pracuje 24h przez 7 dni w tygodniu. Nie ma więc możliwości, żeby jakiekolwiek nietypowe zdarzenie uszło uwadze zarówno kamer jak i obsługi tunelu. Również to nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy zostało nagrane.

spot_img

Koleją na święta do stolicy Tatr

Wznowione zostały bezpośrednie połączenia kolejowe na Podhale. Kolejne zmodernizowane stacje i przystanki zwiększyły dostępność i ułatwiły komunikację w przejazdach dalekobieżnych oraz regionalnych. PKP Polskie Linie...

Tatrzańscy policjanci zatrzymali kilka poszukiwanych osób

W ciągu kilku ostatnich dni tatrzańscy policjanci zatrzymali kilka osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości, niektórzy z nich byli ścigani listami gończymi. W sumie w...