Quantcast
piątek, 12 lipca 2024

Tatrzańscy strażacy podsumowali 2022 rok

W środę w Urzędzie Miasta Zakopane tatrzańscy strażacy podsumowali miniony rok podczas rocznej narady Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zakopanem. W spotkaniu tym oprócz funkcjonariuszy PSP w Zakopanem obecni byli przedstawiciele ZOSP RP z terenu powiatu tatrzańskiego, a także przedstawiciele władz samorządowych.


Po oficjalnym otwarciu narady i przedstawieniu sprawozdania przez st. bryg. Grzegorza Worwę – Komendanta Powiatowego PSP w Zakopanem, głos zabrał Komendant Małopolski – nadbygadier Piotra Filipka, który omówił działania straży pożarnej na terenie województwa małopolskiego. Przedstawiono zarówno szczegółowe dane statystyczne jak i opisano działania małopolskich strażaków w minionym roku, zarówno PSP jak i OSP.

W dalszej części narady głos zabrali zaproszeni goście, którzy przede wszystkim dziękowali strażakom za ich pracę i trud, byli to: wice Starosta Tatrzański Władysław Filar, zastępca burmistrza miasta Zakopane Piotr Filar, wójt Gminy Poronin Anita Żegleń, komendant powiatowy Policji w Zakopanem inspektor Piotr Dziekanowski, zastępca komendanta PSG w Zakopanem kpt. SG Roman Wolski, zastępca komendanta Straży TPN Grzegorz Lorek, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP dh Adam Tracz.

spot_img

Piknik Olimpijski w Kościelisku

Zapraszamy na rodzinny piknik na Stadionie Biathlonowym w Kirach, który odbędzie się w sobotę, 13 lipca 2024 roku. Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny....

Trójka dzieci zgubiła się w Zakopanem – odnaleźli je policjanci

Poszukiwania trójki dzieci, które oddaliły się z podwórka swojego domu w Zakopanem i samodzielnie wybrały się na drugi koniec miasta, zakończyły się sukcesem. Małopolscy...