Quantcast
czwartek, 21 września 2023
Strona głównaAktualnościMieszkańcy powiatu tatrzańskiego stracili pieniądze bo kliknęli w link

Mieszkańcy powiatu tatrzańskiego stracili pieniądze bo kliknęli w link

Na początku kwietnia trzech mieszkańców powiatu tatrzańskiego straciło w sumie 7750 zł, ponieważ kliknęli w link przysłany im przez oszustów na komunikatorach internetowych. Zakopiańska policja ostrzega przed tego typu próbami kradzieży Waszych pieniędzy.

Jeżeli już daliśmy się nabrać oszustom i kliknęliśmy w linki które mogą do nas przyjść zarówno SMSem, mailem jak i komunikatorem internetowym, NATYCHMIAST skontaktujcie się ze swoim bankiem jednak z innego telefonu. Czas reakcji jest tutaj bardzo ważny.

53-latek z Zakopanego, który klikając w link przysłany mu na komunikator internetowy stracił z konta 1700 złotych wypłacone poprzez system blik. 43-latek z Dzianisza po otrzymaniu wiadomości o konieczności dopłaty do energii stracił z konta 5000 złotych. Natomiast mieszkaniec miejscowości Bustryk stracił 1050 złotych po tym jak otrzymał wiadomość w programie pocztowym zawierającą link.

Jak ostrzega zakopiańska policja:

Sprawcy oszustwa podsunęli im wiadomość zawierającą link, który zawiera możliwość pobrania aplikacji jednocześnie infekując telefon złośliwym oprogramowaniem, np. „Na dzień 23.03 zaplanowano odłączenie energii elektrycznej! Prosimy o uregulowanie należności „.

Oszustom zależy, aby adresat wiadomości kliknął w link i zainstalował na swoim telefonie złośliwe oprogramowanie, które umożliwi przejęcie kontroli nad telefonem i dostanie się do bankowości mobilnej. Link może również przekierować nas na fałszywą stronę banku. Wówczas przestępcy mogą wejść w posiadanie loginu i hasła do naszego internetowego konta bankowego.

Nie ważne czy wiadomość zostanie przesłana sms, czy poprzez komunikator internetowy, a nawet program pocztowy. Za każdym razem urządzenie zostaje zainfekowane.

  • Skutek, to przejecie kontroli nad urządzeniem.
  • Efekt, to zdalne pobranie pieniędzy z konta, czyli kradzież!
spot_img

Kolejne prace PKP PLK na trasie z Krakowa do Zakopanego

1 marca ruszyły kolejne prace, zwiększające możliwości i jakość komunikacji kolejowej na linii z Krakowa do Zakopanego. Przewidziano je do 21 czerwca br. Kontynuowane...

Strażnicy Graniczni m.in. z Zakopanego w Republice Macedonii Północnej

17 funkcjonariuszy Karpackiego Oddziału Straży Granicznej pierwszy raz w tym roku wyruszyło do wspólnej operacji z policją Republiki Macedonii Północnej. Polscy strażnicy graniczni będą...