Quantcast
piątek, 14 czerwca 2024

Mieszkańcy powiatu tatrzańskiego stracili pieniądze bo kliknęli w link

Na początku kwietnia trzech mieszkańców powiatu tatrzańskiego straciło w sumie 7750 zł, ponieważ kliknęli w link przysłany im przez oszustów na komunikatorach internetowych. Zakopiańska policja ostrzega przed tego typu próbami kradzieży Waszych pieniędzy.

Jeżeli już daliśmy się nabrać oszustom i kliknęliśmy w linki które mogą do nas przyjść zarówno SMSem, mailem jak i komunikatorem internetowym, NATYCHMIAST skontaktujcie się ze swoim bankiem jednak z innego telefonu. Czas reakcji jest tutaj bardzo ważny.

53-latek z Zakopanego, który klikając w link przysłany mu na komunikator internetowy stracił z konta 1700 złotych wypłacone poprzez system blik. 43-latek z Dzianisza po otrzymaniu wiadomości o konieczności dopłaty do energii stracił z konta 5000 złotych. Natomiast mieszkaniec miejscowości Bustryk stracił 1050 złotych po tym jak otrzymał wiadomość w programie pocztowym zawierającą link.

Jak ostrzega zakopiańska policja:

Sprawcy oszustwa podsunęli im wiadomość zawierającą link, który zawiera możliwość pobrania aplikacji jednocześnie infekując telefon złośliwym oprogramowaniem, np. „Na dzień 23.03 zaplanowano odłączenie energii elektrycznej! Prosimy o uregulowanie należności „.

Oszustom zależy, aby adresat wiadomości kliknął w link i zainstalował na swoim telefonie złośliwe oprogramowanie, które umożliwi przejęcie kontroli nad telefonem i dostanie się do bankowości mobilnej. Link może również przekierować nas na fałszywą stronę banku. Wówczas przestępcy mogą wejść w posiadanie loginu i hasła do naszego internetowego konta bankowego.

Nie ważne czy wiadomość zostanie przesłana sms, czy poprzez komunikator internetowy, a nawet program pocztowy. Za każdym razem urządzenie zostaje zainfekowane.

  • Skutek, to przejecie kontroli nad urządzeniem.
  • Efekt, to zdalne pobranie pieniędzy z konta, czyli kradzież!
spot_img

Widać koniec prac przy DK47 z Rdzawki do Nowego Targu

Prace na ostatnim etapie budowy nowej trasy zakopianki, prowadzącej z Rdzawki do Nowego Targu, są na ukończeniu. Ten 16,1 kilometrowy fragment dwupasmowej drogi głównej...

Wyszła ze szpitala w Zakopanem i zaginęła – trwają poszukiwania

Komenda Powiatowa Policji w Zakopanem poszukuje 53-letniej tarnowianki - Anny Kostrzewy. Kobieta 10 czerwca około godziny 20:00 opuściła Szpital Powiatowy w Zakopanem i nie...