Quantcast
piątek, 14 czerwca 2024

Turystka upadła ze szlaku zejściowego z Giewontu

7 kwietnia tuż przed godziną 17:00 centrala TOPR otrzymała zgłoszenie z którego wynikało, że z okolicy łańcuchów na szlaku zejściowym z Giewontu spadłą turystka.

Ratownicy udali się na miejsce zdarzenia śmigłowcem mimo, że panowały trudne warunki atmosferyczne m.in. silny wiatr. Gdy TOPRowcy dotarli na miejsce okazało się, że kobieta spadła około 180 metrów  po śniezno-skalnym terenie do Żlebu Kirkora.

Jak informuje TOPR: Ratownicy aby dotrzeć do poszkodowanej i udzielić jej pomocy musieli użyć technik linowych. Śmigłowiec w rejon Giewontu przerzucił kolejne grupy Ratowników wraz ze sprzętem potrzebnym do ewakuacji poszkodowanej. Wykorzystując chwilową poprawę warunków udało się wciągnąć na pokład śmigłowca poszkodowaną w noszach wraz z jednym Ratownikiem.

Inni ratownicy pieszo przetransportowali cały sprzęt do doliny Kondratowej, a następnie do Zakopanego. Akcja zakończyła się przed 22:00, a brało w niej udział 13 ratowników.

spot_img

Widać koniec prac przy DK47 z Rdzawki do Nowego Targu

Prace na ostatnim etapie budowy nowej trasy zakopianki, prowadzącej z Rdzawki do Nowego Targu, są na ukończeniu. Ten 16,1 kilometrowy fragment dwupasmowej drogi głównej...

Wyszła ze szpitala w Zakopanem i zaginęła – trwają poszukiwania

Komenda Powiatowa Policji w Zakopanem poszukuje 53-letniej tarnowianki - Anny Kostrzewy. Kobieta 10 czerwca około godziny 20:00 opuściła Szpital Powiatowy w Zakopanem i nie...