Quantcast
środa, 14 lutego 2024
Strona głównaAktualności„Odłóż telefon i żyj” na zakopiańskich przejściach dla pieszych

„Odłóż telefon i żyj” na zakopiańskich przejściach dla pieszych

Zakopane podobnie jak i wiele innych miast w Polsce dołącza do akcji „Odłóż telefon i żyj” – takie właśnie hasła wraz z grafiką przekreślonego telefonu w dłoni pojawiły się na wielu przejściach dla pieszych w centrum Zakopanego.

Celem tej akcji jest przede wszystkim uświadomienie pieszym jak niebezpieczne może być korzystanie z telefonu, a przede wszystkim wpatrywanie się w ekran naszego smartfonu w momencie przechodzenia przez ulicę. Niestety często wystarczy dosłownie sekunda nieuwagi, aby doszło do tragedii. To co oglądamy z takim zainteresowaniem nie myśląc o naszym bezpieczeństwie nie zniknie z telefonu, przecież film można zatrzymać i wrócić do niego po kilku sekundach gdy znajdziemy się znów na chodniku. Lepiej dojść do celu.

Swoją drogą obowiązek nieużywania telefonów podczas przechodzenia przez ulicę został uregulowany 1 czerwca 2021 r. znowelizowaną ustawą Prawo o ruchu drogowym, która zabrania pieszym „korzystania z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego podczas wchodzenia lub przechodzenia przez jezdnię lub torowisko, w tym również podczas wchodzenia lub przechodzenia przez przejście dla pieszych – w sposób, który prowadzi do ograniczenia możliwości obserwacji sytuacji na jezdni, torowisku lub przejściu dla pieszych”.

spot_img

Koleją na święta do stolicy Tatr

Wznowione zostały bezpośrednie połączenia kolejowe na Podhale. Kolejne zmodernizowane stacje i przystanki zwiększyły dostępność i ułatwiły komunikację w przejazdach dalekobieżnych oraz regionalnych. PKP Polskie Linie...

Tatrzańscy policjanci zatrzymali kilka poszukiwanych osób

W ciągu kilku ostatnich dni tatrzańscy policjanci zatrzymali kilka osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości, niektórzy z nich byli ścigani listami gończymi. W sumie w...