Quantcast
wtorek, 26 września 2023
Strona głównaAktualności„Odłóż telefon i żyj” na zakopiańskich przejściach dla pieszych

„Odłóż telefon i żyj” na zakopiańskich przejściach dla pieszych

Zakopane podobnie jak i wiele innych miast w Polsce dołącza do akcji „Odłóż telefon i żyj” – takie właśnie hasła wraz z grafiką przekreślonego telefonu w dłoni pojawiły się na wielu przejściach dla pieszych w centrum Zakopanego.

Celem tej akcji jest przede wszystkim uświadomienie pieszym jak niebezpieczne może być korzystanie z telefonu, a przede wszystkim wpatrywanie się w ekran naszego smartfonu w momencie przechodzenia przez ulicę. Niestety często wystarczy dosłownie sekunda nieuwagi, aby doszło do tragedii. To co oglądamy z takim zainteresowaniem nie myśląc o naszym bezpieczeństwie nie zniknie z telefonu, przecież film można zatrzymać i wrócić do niego po kilku sekundach gdy znajdziemy się znów na chodniku. Lepiej dojść do celu.

Swoją drogą obowiązek nieużywania telefonów podczas przechodzenia przez ulicę został uregulowany 1 czerwca 2021 r. znowelizowaną ustawą Prawo o ruchu drogowym, która zabrania pieszym „korzystania z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego podczas wchodzenia lub przechodzenia przez jezdnię lub torowisko, w tym również podczas wchodzenia lub przechodzenia przez przejście dla pieszych – w sposób, który prowadzi do ograniczenia możliwości obserwacji sytuacji na jezdni, torowisku lub przejściu dla pieszych”.

spot_img

Kolejne prace PKP PLK na trasie z Krakowa do Zakopanego

1 marca ruszyły kolejne prace, zwiększające możliwości i jakość komunikacji kolejowej na linii z Krakowa do Zakopanego. Przewidziano je do 21 czerwca br. Kontynuowane...

Strażnicy Graniczni m.in. z Zakopanego w Republice Macedonii Północnej

17 funkcjonariuszy Karpackiego Oddziału Straży Granicznej pierwszy raz w tym roku wyruszyło do wspólnej operacji z policją Republiki Macedonii Północnej. Polscy strażnicy graniczni będą...