Quantcast
czwartek, 21 września 2023
Strona głównaAktualnościTrwają prace na ul. Żeromskiego i Pocztowców

Trwają prace na ul. Żeromskiego i Pocztowców

Cały czas trwają prace związane z przebudową ulic Żeromskiego oraz Pocztowców w centrum Zakopanego. Zakres prac obejmuje przebudowę jezdni, chodników, a także sieć infrastruktury technicznej jak kanalizacja sanitarna, oświetlenie uliczne, sieci wodociągowe czy budowę kanalizacji burzowej.

Nowe oświetlenie na tych ulicach pojawi się z zastosowaniem nowych słupów i nowoczesnych energooszczędnych opraw typu LED. Dodatkowo na ulicy Żeromskiego powstanie trakt pieszo-rowerowy.

Inwestycja jest realizowana przez konsorcjum wykonawców: Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Stachoń” Krzysztof Stachoń oraz Bartłomiej Majerczyk SOLID-BRUK. Całkowita wartość inwestycji oszacowana jest na kwotę 6,5 mln złotych, część środków tj. 2 415 314,00 zł, pochodzi z dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Pozostałe środki pochodzą z budżetu Gminy Miasto Zakopane.

Przewidywany termin zakończenia prac to grudzień 2022 r. Na wskazanych ulicach oraz w ich rejonie w związku z pracami występują utrudnienia –  została wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu.

spot_img

Kolejne prace PKP PLK na trasie z Krakowa do Zakopanego

1 marca ruszyły kolejne prace, zwiększające możliwości i jakość komunikacji kolejowej na linii z Krakowa do Zakopanego. Przewidziano je do 21 czerwca br. Kontynuowane...

Strażnicy Graniczni m.in. z Zakopanego w Republice Macedonii Północnej

17 funkcjonariuszy Karpackiego Oddziału Straży Granicznej pierwszy raz w tym roku wyruszyło do wspólnej operacji z policją Republiki Macedonii Północnej. Polscy strażnicy graniczni będą...