Quantcast
piątek, 1 września 2023
Strona głównaAktualnościPijani przyjechali do restauracji na quadach i awanturowali się o alkohol

Pijani przyjechali do restauracji na quadach i awanturowali się o alkohol

W poniedziałek 16 stycznia w południe, komisariat policji w Bukowinie Tatrzańskiej został powiadomiony o dwóch mężczyznach, którzy wszczęli awanturę w jednej z restauracji w miejscowości Jurgów ponieważ obsługa odmówiła im sprzedania alkoholu. Jak się okazało, przyjechali do tej restauracji pijani na quadach.


Po awanturze, mężczyźni w wieku 33 oraz 31 lat wyszli z restauracji, wsiedli na ruady i odjechali. Policjanci po zapoznaniu się z wizerunkiem awanturników wszczęli poszukiwania i już chwilę później na jednej z ulic Jurgowa zostali przez funkcjonariuszy zatrzymani. Badanie alkomatem wykazało, że obaj mężczyźni pochodzący z gminy Bukowina Tatrzańska byli pijani – 33-latek miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu, natomiast jego dwa lata młodszy kolega nie wiele mniej, bo 1.8 promila.

Dodatkowo okazało się, że obaj posiadają zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych. Jakby przewinień było mało, to najprawdopodobniej oboje odpowiedzą również za kierowanie gróźb wobec obsługi restauracji.

Badanie alkomatem wykazało, że starszy z nich tj. 33-latek pochodzący z gm. Bukowina Tatrzańska kierował pojazdem mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Drugi kierujący tj. 31-latek również pochodzący z gm. Bukowina Tatrzańska kierował w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało 1.8 promila alkoholu. Podczas weryfikacji ich tożsamości okazało się, że obaj kierujący posiadają czynne zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych. Kumulacja przewinień na tym się nie kończy. Nie wykluczone, że mężczyźni odpowiedzą również za kierowanie gróźb wobec obsługi restauracji.

spot_img

Kolejne prace PKP PLK na trasie z Krakowa do Zakopanego

1 marca ruszyły kolejne prace, zwiększające możliwości i jakość komunikacji kolejowej na linii z Krakowa do Zakopanego. Przewidziano je do 21 czerwca br. Kontynuowane...

Strażnicy Graniczni m.in. z Zakopanego w Republice Macedonii Północnej

17 funkcjonariuszy Karpackiego Oddziału Straży Granicznej pierwszy raz w tym roku wyruszyło do wspólnej operacji z policją Republiki Macedonii Północnej. Polscy strażnicy graniczni będą...