Quantcast
wtorek, 26 września 2023
Strona głównaAktualnościRuszyły zapisy do 2. edycji Pucharu Zakopanego Amatorów w Narciarstwie Alpejskim

Ruszyły zapisy do 2. edycji Pucharu Zakopanego Amatorów w Narciarstwie Alpejskim

Można się już zapisywać do 2. edycji Pucharu Zakopanego Amatorów w Narciarstwie Alpejskim, wczoraj ruszyły zapisy online. Zawody odbędą się 4 lutego na Stacji Narciarskiej Kasprowy Wierch. Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula oraz Zakopiańskie Centrum Kultury zapraszają entuzjastów zimowych sportów, którzy chcą poczuć adrenalinę i doświadczyć wspaniałej zabawy.

Udział w tych zawodach przeznaczony jest dla osób pełnoletnich, które nie są czynnymi zawodnikami. Punkty zdobyte podczas zmagań, wliczane są do punktacji Pucharu Polski Amatorów i Mistrzostw Polski Amatorów, Polskiego Związku Narciarskiego.

Oprócz rywalizacji dorosłych, odbędą się również zmagania dzieci podczas 45. Szkolnej Ligi Sportów Zimowych w Narciarstwie Alpejskim. W zawodach udział wezmą również podopieczni Fundacji Integracji Przez Sport HANDICAP Zakopane. Finał tegorocznego Pucharu Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim odbędzie się 18 lutego na terenie Stacji Narciarskiej Polana Szymoszkowa.

Organizatorem Pucharu Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim są Miasto Zakopane, Zakopiańskie Centrum Kultury.

Imprezę współorganizują: Ośrodek Narciarsko-Rekreacyjny Harenda, PKL Kasprowy Wierch, Stacja Narciarska Polana Szymoszkowa oraz MOSiR Zakopane.

Zapisy na wydarzenie oraz regulaminy dostępne są na:

– https://www.zakopane.pl/pucharzakopanego

– https://www.pomiarczasu.pl/ix-puchar-zakopanego-amatorow-w-narciarstwie-alpejskim-2023/

spot_img

Kolejne prace PKP PLK na trasie z Krakowa do Zakopanego

1 marca ruszyły kolejne prace, zwiększające możliwości i jakość komunikacji kolejowej na linii z Krakowa do Zakopanego. Przewidziano je do 21 czerwca br. Kontynuowane...

Strażnicy Graniczni m.in. z Zakopanego w Republice Macedonii Północnej

17 funkcjonariuszy Karpackiego Oddziału Straży Granicznej pierwszy raz w tym roku wyruszyło do wspólnej operacji z policją Republiki Macedonii Północnej. Polscy strażnicy graniczni będą...