Quantcast
czwartek, 25 kwietnia 2024
Strona głównaAktualnościPijany 21-latek rozpędzonym samochodem uderzył w drzewo

Pijany 21-latek rozpędzonym samochodem uderzył w drzewo

Tuż po godzinie 3:00 w nocy, 9 listopada na ulicy Kościeliskiej w Zakopanem rozpędzony samochód uderzył w drzewo. Jak się okazało, za kierownicą samochodu znajdował się pijany 21-latek z powiatu tatrzańskiego. Postanowił on jechać samochodem mając w organizmie 1.1 promila alkoholu.

Jak się okazało na drodze jego bezmyślnej jazdy stanęło drzewo, a nie pieszy, który prawdopodobnie nie przeżyłby tego spotkania. Kierujący nie doznał żadnych poważnych obrażeń. Stracił jednak prawdo jazdy, a zyskał mandat w wysokości 5 tys. zł i 10 pkt karnych.

Zakopiańska policja przypomina:

Za jazdę w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) lub pod wpływem środków odurzających kierującemu pojazdem mechanicznym grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. Kierujący po użyciu alkoholu (od 0,2 promila do 0,5 promila) podlega karze aresztu albo grzywny. W obu przypadkach sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych – bezwarunkowo w przypadku przestępstwa.

spot_img

Koleją na święta do stolicy Tatr

Wznowione zostały bezpośrednie połączenia kolejowe na Podhale. Kolejne zmodernizowane stacje i przystanki zwiększyły dostępność i ułatwiły komunikację w przejazdach dalekobieżnych oraz regionalnych. PKP Polskie Linie...

Tatrzańscy policjanci zatrzymali kilka poszukiwanych osób

W ciągu kilku ostatnich dni tatrzańscy policjanci zatrzymali kilka osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości, niektórzy z nich byli ścigani listami gończymi. W sumie w...