Quantcast
wtorek, 26 września 2023
Strona głównaAktualnościPijany 21-latek rozpędzonym samochodem uderzył w drzewo

Pijany 21-latek rozpędzonym samochodem uderzył w drzewo

Tuż po godzinie 3:00 w nocy, 9 listopada na ulicy Kościeliskiej w Zakopanem rozpędzony samochód uderzył w drzewo. Jak się okazało, za kierownicą samochodu znajdował się pijany 21-latek z powiatu tatrzańskiego. Postanowił on jechać samochodem mając w organizmie 1.1 promila alkoholu.

Jak się okazało na drodze jego bezmyślnej jazdy stanęło drzewo, a nie pieszy, który prawdopodobnie nie przeżyłby tego spotkania. Kierujący nie doznał żadnych poważnych obrażeń. Stracił jednak prawdo jazdy, a zyskał mandat w wysokości 5 tys. zł i 10 pkt karnych.

Zakopiańska policja przypomina:

Za jazdę w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) lub pod wpływem środków odurzających kierującemu pojazdem mechanicznym grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. Kierujący po użyciu alkoholu (od 0,2 promila do 0,5 promila) podlega karze aresztu albo grzywny. W obu przypadkach sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych – bezwarunkowo w przypadku przestępstwa.

spot_img

Kolejne prace PKP PLK na trasie z Krakowa do Zakopanego

1 marca ruszyły kolejne prace, zwiększające możliwości i jakość komunikacji kolejowej na linii z Krakowa do Zakopanego. Przewidziano je do 21 czerwca br. Kontynuowane...

Strażnicy Graniczni m.in. z Zakopanego w Republice Macedonii Północnej

17 funkcjonariuszy Karpackiego Oddziału Straży Granicznej pierwszy raz w tym roku wyruszyło do wspólnej operacji z policją Republiki Macedonii Północnej. Polscy strażnicy graniczni będą...