Quantcast
piątek, 12 lipca 2024

Pijany 21-latek rozpędzonym samochodem uderzył w drzewo

Tuż po godzinie 3:00 w nocy, 9 listopada na ulicy Kościeliskiej w Zakopanem rozpędzony samochód uderzył w drzewo. Jak się okazało, za kierownicą samochodu znajdował się pijany 21-latek z powiatu tatrzańskiego. Postanowił on jechać samochodem mając w organizmie 1.1 promila alkoholu.

Jak się okazało na drodze jego bezmyślnej jazdy stanęło drzewo, a nie pieszy, który prawdopodobnie nie przeżyłby tego spotkania. Kierujący nie doznał żadnych poważnych obrażeń. Stracił jednak prawdo jazdy, a zyskał mandat w wysokości 5 tys. zł i 10 pkt karnych.

Zakopiańska policja przypomina:

Za jazdę w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) lub pod wpływem środków odurzających kierującemu pojazdem mechanicznym grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. Kierujący po użyciu alkoholu (od 0,2 promila do 0,5 promila) podlega karze aresztu albo grzywny. W obu przypadkach sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych – bezwarunkowo w przypadku przestępstwa.

spot_img

Piknik Olimpijski w Kościelisku

Zapraszamy na rodzinny piknik na Stadionie Biathlonowym w Kirach, który odbędzie się w sobotę, 13 lipca 2024 roku. Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny....

Trójka dzieci zgubiła się w Zakopanem – odnaleźli je policjanci

Poszukiwania trójki dzieci, które oddaliły się z podwórka swojego domu w Zakopanem i samodzielnie wybrały się na drugi koniec miasta, zakończyły się sukcesem. Małopolscy...