Quantcast
środa, 10 lipca 2024

Pracowity weekend ratowników TOPR – zginął turysta

Piątek w Tatrach minął stosunkowo spokojnie. Ratownicy z tatrzańskich schronisk za pomocą samochodów ewakuowali kilku turystów do zakopiańskiego szpitala, którzy doznali drobnych schorzeń wynikających z przemęczenia oraz urazów dolnych kończyn.


Sytuacja zaostrzyła się w sobotę, gdy w wyniku tragicznego zdarzenia w Tatrach zginął turysta. O 8:24, po otrzymaniu zgłoszenia od turystów przebywających na Orlej Perci o upadku z Pośredniej Sieczkowej Przełączki, ratownicy dotarli do miejsca wypadku, gdzie odnaleźli ciało turysty, który zginął po upadku z około 200 metrów, odnosząc liczne obrażenia wielonarządowe. Jego ciało zostało przetransportowane śmigłowcem do zakopiańskiego szpitala.

To nie był koniec dramatycznych wydarzeń tego weekendu. Po południu TOPR otrzymało zgłoszenie o wypadku na Mnichu, gdzie alpinista uderzając o skały po wahadłowym ruchu na linie doznał urazów głowy i nóg, po czym śmigłowiec przetransportował go do szpitala.

Kolejny wypadek na Mnichu miał miejsce w niedzielę. Wspinacz spadając ze wschodniej ściany Mnicha na Wariancie Ambrożego, zatrzymał się na skalnej półce w jaskini Studnia w Mnichu. Na miejsce przetransportowano 12 ratowników, którzy po udzieleniu pierwszej pomocy wydobyli poszkodowanego taternika z jaskini i przetransportowali śmigłowcem do zakopiańskiego szpitala.

spot_img

Piknik Olimpijski w Kościelisku

Zapraszamy na rodzinny piknik na Stadionie Biathlonowym w Kirach, który odbędzie się w sobotę, 13 lipca 2024 roku. Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny....

Trójka dzieci zgubiła się w Zakopanem – odnaleźli je policjanci

Poszukiwania trójki dzieci, które oddaliły się z podwórka swojego domu w Zakopanem i samodzielnie wybrały się na drugi koniec miasta, zakończyły się sukcesem. Małopolscy...