Quantcast
środa, 10 lipca 2024

Muzeum Tatrzańskie zaprasza na Lekcje o kolekcji

Muzeum tatrzańskie zaprasza na wyjątkowe wydarzenie w ramach cyklu „Lekcje z kolekcji. Ubiory ludowe ze zbiorów Muzeum Tatrzańskiego”, które odbędzie się 10 lipca o godzinie 17:00 w głównym gmachu Muzeum Tatrzańskiego przy ulicy Krupówki 10. Gościem spotkania będzie Anna Kozak, kuratorka wystawy „Tryumf w czasie. Najstarsze ubiory z Podhala”, która opowie o fascynujących aspektach kolekcji strojów ludowych zgromadzonych w muzeum.


Ta kolekcja, która rozwijała się przez 135 lat, stanowi nie tylko ciekawy dokument przeszłości i teraźniejszości, ale również świadectwo zmian kulturowych w regionie. Podczas poprzednich spotkań uczestnicy mieli możliwość zobaczyć pracę konserwatorów nad odbudową i naprawą tych historycznych strojów. Tym razem skupimy się na ludziach, którzy przyczynili się do powstania i rozwoju tej kolekcji w różnych okresach historycznych.

Wstęp na wydarzenie jest wolny, w ramach promocji Muzeum Tatrzańskiego, co stanowi doskonałą okazję do zgłębienia wiedzy o dziedzictwie kulturowym Podhala. Zachęcamy do uczestnictwa wszystkich miłośników historii i tradycji regionalnych.

spot_img

Piknik Olimpijski w Kościelisku

Zapraszamy na rodzinny piknik na Stadionie Biathlonowym w Kirach, który odbędzie się w sobotę, 13 lipca 2024 roku. Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny....

Trójka dzieci zgubiła się w Zakopanem – odnaleźli je policjanci

Poszukiwania trójki dzieci, które oddaliły się z podwórka swojego domu w Zakopanem i samodzielnie wybrały się na drugi koniec miasta, zakończyły się sukcesem. Małopolscy...