Quantcast
piątek, 14 czerwca 2024

Race Through Poland – wystartują z Równi Krupowej

Nadchodząca sobota, 25 maja, przyniesie start 6. edycji międzynarodowego wyścigu kolarskiego Race Through Poland. Wyścig rozpocznie się o godzinie 5:00 przy napisie Zakopane umieszczonym na Górnej Równi Krupowej, skąd 100 kolarzy wyruszy w trasę.


Trasa prowadzić będzie przez cztery punkty kontrolne: Wolosate w Polsce, Kekesteto na Węgrzech, Kriżava na Słowacji, Cyrla w Beskidzie Sądeckim, z finałowym odcinkiem w Beskidzie Niskim w OSW Radocyna.

Race Through Poland jest wyścigiem kolarskim na długie dystanse z elementem samowystarczalności. Głównym zadaniem uczestników jest przejechanie przez cztery punkty kontrolne usytuowane w górskich regionach Europy Środkowo-Wschodniej. Zawodnicy z różnych stron świata zbierają się na miejscu startu, by na ogólnych zasadach ruchu drogowego pokonać trasę liczącą 1500 kilometrów i dotrzeć do wyznaczonego celu.

spot_img

Widać koniec prac przy DK47 z Rdzawki do Nowego Targu

Prace na ostatnim etapie budowy nowej trasy zakopianki, prowadzącej z Rdzawki do Nowego Targu, są na ukończeniu. Ten 16,1 kilometrowy fragment dwupasmowej drogi głównej...

Wyszła ze szpitala w Zakopanem i zaginęła – trwają poszukiwania

Komenda Powiatowa Policji w Zakopanem poszukuje 53-letniej tarnowianki - Anny Kostrzewy. Kobieta 10 czerwca około godziny 20:00 opuściła Szpital Powiatowy w Zakopanem i nie...