Quantcast
piątek, 14 czerwca 2024

FUNDATOR – Hrabia Władysław Zamoyski – wernisaż wystawy

Miejska Galeria Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego oraz Zakopiańskie Centrum Kultury zapraszana wernisaż wystawy FUNDATOR – Hrabia Władysław Zamoyski, który odbędzie się w piątek 7 czerwca o godzinie 17:00 w Miejskiej Galerii Sztuki przy ulicy Krupówki 41.


Na wystawie prezentowane są dzieła sztuki, archiwalia i eksponaty pochodzące z kolekcji: Muzeum im. ks. dr. Wł. Łęgi w Grudziądzu, Muzeum Jana Kasprowicza w Zakopanem, Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze, Muzeum Okręgowego w Lesznie, Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem, Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, Biblioteki Kórnickiej PAN w Kórniku, Sanktuarium Najświętszej Rodziny w Zakopanem, Urzędu Miasta Zakopane, Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zakopanem oraz z prywatnych zbiorów.

Organizatorami wystawy FUNDATOR – Hrabia Władysław Zamoyski są: Miejska Galeria Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego, Zakopiańskie Centrum Kultury, a kuratorką wystawy jest Lidia Rosińska-Podleśny.

Rok 2024 został uznany za rok Władysława Hrabiego Zamoyskiego, wyjątkowej osobistości związanej z Zakopanem. Hrabia Zamoyski był m.in. fundatorem Bazaru Polskiego, budynku, w którym w 1911 roku stworzono przestrzeń wystawienniczą, odbywały się wystawy i wydarzenia kulturalne, a obecnie znajduje się tam Miejska Galeria Sztuki.

Zachęcamy do odwiedzenia naszego działu Kultura lub Wydarzenia gdzie można znaleźć więcej informacji o wystawach i wydarzeniach kulturalnych. Jakiś czas temu pisaliśmy o innej wystawie. Finisaż wystawy „Urzeczeni. Tradycyjny pejzaż tatrzański” odbył się w sobotę 4 maja o godzinie 17:00 w Galerii Sztuki w willi Oksza przy ul. Zamoyskiego 25. Wiele ciekawych imprez kulturalnych odbywa się również w Krakowie – można je znaleźć tutaj.

FUNDATOR – Hrabia Władysław Zamoyski

spot_img

Widać koniec prac przy DK47 z Rdzawki do Nowego Targu

Prace na ostatnim etapie budowy nowej trasy zakopianki, prowadzącej z Rdzawki do Nowego Targu, są na ukończeniu. Ten 16,1 kilometrowy fragment dwupasmowej drogi głównej...

Wyszła ze szpitala w Zakopanem i zaginęła – trwają poszukiwania

Komenda Powiatowa Policji w Zakopanem poszukuje 53-letniej tarnowianki - Anny Kostrzewy. Kobieta 10 czerwca około godziny 20:00 opuściła Szpital Powiatowy w Zakopanem i nie...