Quantcast
czwartek, 25 kwietnia 2024
Strona głównaAktualnościSpotkanie z współautorem „Tatry. Przewodnik dla dużych i małych”

Spotkanie z współautorem „Tatry. Przewodnik dla dużych i małych”

Muzeum Tatrzańskie zaprasza na spotkanie z współautorem książki „Tatry. Przewodnik dla dużych i małych” Pawełem Skawińskim, które odbędzie się w sobotę 18 lutego godzinie 17:00 w gmachu głównym Muzeum Tatrzańskiego przy ulicy Krupówki 10.


Organizator zaprasza całe rodziny na spotkanie podczas którego będzie można dowiedzieć się m.in. jak zwierzęta spędzają w Tatrach zimę, będzie również możliwość zadawania własnych pytań. Zaraz po spotkaniu goście będą mieli okazję zwiedzić część przyrodniczą nowo otwartej wystawy, wtedy Paweł Skawiński – leśnik, taternik, ratownik górki, instruktor narciarski, zdradzi Wam sekrety mieszkańców Tatr. Wstęp wolny!

O książce

„Tatry. Przewodnik dla dużych i małych”
Autorzy: Gawryluk Barbara, Skawiński Paweł
Ilustracje: Adam Pękalski
Wydawnictwo Literackie

Przygodę w Tatrach czas zacząć! Gdy raz wybierzecie się na wycieczkę w Tatry, obiecuję, że będziecie chcieli tam wrócić! – zapewnia Paweł Skawiński i wie co mówi, bo sam spędził w tych górach niemal całe swoje dorosłe życie. A wszystko zaczęło się niewinnie, od wycieczki z rodzicami, z nocowaniem w schroniskach i burzą podczas wspinaczki. To dopiero przygoda! Teraz czas na was! Zapraszamy na wyprawę w najsłynniejsze polskie góry, do ostępów leśnych, jaskiń i góralskich chat. Spotkacie wilki, rysie, kozice, świstaki, a nawet niedźwiedzie. Dowiecie się, jak zachować się na szlaku. Skosztujecie góralskich specjałów. Poznacie szczyty, doliny, stawy i potoki. I nie bójcie się, bo z takim przewodnikiem jak Paweł Skawiński – leśnik, taternik, ratownik górki, instruktor narciarski – będziecie przygotowani na każdą okazję.

„Tatry. Przewodnik dla dużych i małych” to spisane przez dziennikarkę radiową i autorkę książek dla dzieci, Barbarę Gawryluk, pełne anegdot, cennych informacji, porad i przestróg, kompendium wiedzy dla małych odkrywców, na temat najsłynniejszych polskich gór, które opowieściami ubarwił wieloletni dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego, a pięknymi ilustracjami ożywił Adam Pękalski

O autorach:

Autorzy książki to miłośnicy górskich szlaków.

Barbara Gawryluk jest autorką książek dla dzieci, tłumaczką i dziennikarką radiową, a także m.in. Laureatką Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego za książkę “Zuzanka z pistacjowego domu” (2009). Od lat prowadzi autorską audycję radiową “Alfabet”.

Paweł Skawiński jest byłym dyrektorem Tatrzańskiego Parku Narodowego, przewodnikiem tatrzańskim, ratownikiem górskim, a także instruktorem narciarskim. Z wykształcenia jest leśnikiem, a taternikiem z zamiłowania.

Adam Pękalski to ilustrator, grafik oraz absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Tworzy rozmaite ilustracje do książek, prasy oraz reklamy.

spot_img

Koleją na święta do stolicy Tatr

Wznowione zostały bezpośrednie połączenia kolejowe na Podhale. Kolejne zmodernizowane stacje i przystanki zwiększyły dostępność i ułatwiły komunikację w przejazdach dalekobieżnych oraz regionalnych. PKP Polskie Linie...

Tatrzańscy policjanci zatrzymali kilka poszukiwanych osób

W ciągu kilku ostatnich dni tatrzańscy policjanci zatrzymali kilka osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości, niektórzy z nich byli ścigani listami gończymi. W sumie w...