Quantcast
wtorek, 26 września 2023
Strona głównaAktualnościSpotkanie z współautorem „Tatry. Przewodnik dla dużych i małych”

Spotkanie z współautorem „Tatry. Przewodnik dla dużych i małych”

Muzeum Tatrzańskie zaprasza na spotkanie z współautorem książki „Tatry. Przewodnik dla dużych i małych” Pawełem Skawińskim, które odbędzie się w sobotę 18 lutego godzinie 17:00 w gmachu głównym Muzeum Tatrzańskiego przy ulicy Krupówki 10.


Organizator zaprasza całe rodziny na spotkanie podczas którego będzie można dowiedzieć się m.in. jak zwierzęta spędzają w Tatrach zimę, będzie również możliwość zadawania własnych pytań. Zaraz po spotkaniu goście będą mieli okazję zwiedzić część przyrodniczą nowo otwartej wystawy, wtedy Paweł Skawiński – leśnik, taternik, ratownik górki, instruktor narciarski, zdradzi Wam sekrety mieszkańców Tatr. Wstęp wolny!

O książce

„Tatry. Przewodnik dla dużych i małych”
Autorzy: Gawryluk Barbara, Skawiński Paweł
Ilustracje: Adam Pękalski
Wydawnictwo Literackie

Przygodę w Tatrach czas zacząć! Gdy raz wybierzecie się na wycieczkę w Tatry, obiecuję, że będziecie chcieli tam wrócić! – zapewnia Paweł Skawiński i wie co mówi, bo sam spędził w tych górach niemal całe swoje dorosłe życie. A wszystko zaczęło się niewinnie, od wycieczki z rodzicami, z nocowaniem w schroniskach i burzą podczas wspinaczki. To dopiero przygoda! Teraz czas na was! Zapraszamy na wyprawę w najsłynniejsze polskie góry, do ostępów leśnych, jaskiń i góralskich chat. Spotkacie wilki, rysie, kozice, świstaki, a nawet niedźwiedzie. Dowiecie się, jak zachować się na szlaku. Skosztujecie góralskich specjałów. Poznacie szczyty, doliny, stawy i potoki. I nie bójcie się, bo z takim przewodnikiem jak Paweł Skawiński – leśnik, taternik, ratownik górki, instruktor narciarski – będziecie przygotowani na każdą okazję.

„Tatry. Przewodnik dla dużych i małych” to spisane przez dziennikarkę radiową i autorkę książek dla dzieci, Barbarę Gawryluk, pełne anegdot, cennych informacji, porad i przestróg, kompendium wiedzy dla małych odkrywców, na temat najsłynniejszych polskich gór, które opowieściami ubarwił wieloletni dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego, a pięknymi ilustracjami ożywił Adam Pękalski

O autorach:

Autorzy książki to miłośnicy górskich szlaków.

Barbara Gawryluk jest autorką książek dla dzieci, tłumaczką i dziennikarką radiową, a także m.in. Laureatką Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego za książkę “Zuzanka z pistacjowego domu” (2009). Od lat prowadzi autorską audycję radiową “Alfabet”.

Paweł Skawiński jest byłym dyrektorem Tatrzańskiego Parku Narodowego, przewodnikiem tatrzańskim, ratownikiem górskim, a także instruktorem narciarskim. Z wykształcenia jest leśnikiem, a taternikiem z zamiłowania.

Adam Pękalski to ilustrator, grafik oraz absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Tworzy rozmaite ilustracje do książek, prasy oraz reklamy.

spot_img

Kolejne prace PKP PLK na trasie z Krakowa do Zakopanego

1 marca ruszyły kolejne prace, zwiększające możliwości i jakość komunikacji kolejowej na linii z Krakowa do Zakopanego. Przewidziano je do 21 czerwca br. Kontynuowane...

Strażnicy Graniczni m.in. z Zakopanego w Republice Macedonii Północnej

17 funkcjonariuszy Karpackiego Oddziału Straży Granicznej pierwszy raz w tym roku wyruszyło do wspólnej operacji z policją Republiki Macedonii Północnej. Polscy strażnicy graniczni będą...