Quantcast
wtorek, 26 września 2023
Strona głównaAktualnościStrażnicy Graniczni z Zakopanego zatrzymali pijanego kierowcę

Strażnicy Graniczni z Zakopanego zatrzymali pijanego kierowcę

Zakopiańskich funkcjonariuszy Straży Granicznej którzy wracali po zakończonej służbie zainteresował pojazd typu bus, który poruszał się po drodze zygzakiem w miejscowości Szaflary. Po zatrzymaniu i rozpoczęciu kontroli, strażnicy wyczuli wyraźną woń alkoholu.

Na miejsce wezwano policję z Nowego Targu, którzy przeprowadzili badanie alkomatem, wynik jednoznacznie wskazywał, że 35-letni kierowca prowadził będąc pijanym. Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Jak się dodatkowo okazało, kierujący nigdy nie posiadał prawa jazdy, ma również zakaz opuszczania kraju, a także policyjny dozór w związku z usiłowaniem gwałtu.

spot_img

Kolejne prace PKP PLK na trasie z Krakowa do Zakopanego

1 marca ruszyły kolejne prace, zwiększające możliwości i jakość komunikacji kolejowej na linii z Krakowa do Zakopanego. Przewidziano je do 21 czerwca br. Kontynuowane...

Strażnicy Graniczni m.in. z Zakopanego w Republice Macedonii Północnej

17 funkcjonariuszy Karpackiego Oddziału Straży Granicznej pierwszy raz w tym roku wyruszyło do wspólnej operacji z policją Republiki Macedonii Północnej. Polscy strażnicy graniczni będą...