Quantcast
czwartek, 25 kwietnia 2024
Strona głównaAktualnościTPN otworzył szlaki narciarskie

TPN otworzył szlaki narciarskie

Dziś Tatrzański Park Narodowy poinformował, że szlaki narciarskie znajdujące się na terenie TPN zostały ponownie otwarte na wniosek Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.  Poniżej możesz zapoznać się z pełnym komunikatem TPN.


Dla narciarzy ponownie dostępne są:

– Szlak narciarski prowadzący przez Żleb Marcinowskich – z Polany Kondratowej do wylotu Doliny Świńskiej (w obu kierunkach)

– Szlak narciarski prowadzący „górnymi padakami” – od dolnego łącznika do wylotu Doliny Świńskiej (w obu kierunkach)

Zamknięte pozostają:

– Droga z Palenicy Białczańskiej do Morskiego Oka

– Szlak z Wodogrzmotów Mickiewicza do Doliny Pięciu Stawów

W Tatrach panują bardzo trudne warunki do uprawiania turystyki. Bądź rozważny! Zaniechaj wyjścia w góry powyżej górnej granicy lasu!

Aktualne zamknięcia szlaków możesz sprawdzić na mapie Geoportalu Tatry.

Komunikat turystyczny TPN: tpn.pl/zwiedzaj

Komunikat lawinowy TOPR: lawiny.topr.pl

W Tatrach panują skrajnie trudne i niebezpieczne warunki do uprawiania turystyki. Wszystkie szlaki są zasypane grubą warstwą śniegu, występują głębokie zaspy, a na graniach nawisy śnieżne. Szlaki są nieprzetarte i trudno dostępne. Wyzwolenie lawiny jest prawdopodobne nawet przy małym obciążeniu dodatkowym na wielu stromych stokach. W niektórych przypadkach należy spodziewać się licznych samoistnych dużych, a często bardzo dużych lawin. Bądź rozważny! W obecnych warunkach zaniechaj wyjścia w góry, powyżej górnej granicy lasu!

Poruszanie się w takich warunkach wymaga bardzo dużego doświadczenia w zimowej turystyce górskiej,  posiadania odpowiedniego sprzętu (raki, czekan, kask, lawinowe ABC –  wraz z umiejętnością posługiwania się nim) oraz bardzo dobrej oceny lokalnego zagrożenia lawinowego w terenie.

spot_img

Koleją na święta do stolicy Tatr

Wznowione zostały bezpośrednie połączenia kolejowe na Podhale. Kolejne zmodernizowane stacje i przystanki zwiększyły dostępność i ułatwiły komunikację w przejazdach dalekobieżnych oraz regionalnych. PKP Polskie Linie...

Tatrzańscy policjanci zatrzymali kilka poszukiwanych osób

W ciągu kilku ostatnich dni tatrzańscy policjanci zatrzymali kilka osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości, niektórzy z nich byli ścigani listami gończymi. W sumie w...