Quantcast
piątek, 14 czerwca 2024

Zakopiańska edycja biegu Tropem Wilczym

Już w niedzielę 26 lutego odbędzie się zakopiańska edycja biegu Tropem Wilczym – jest to ogólnopolskie wydarzenie mające na celu upamiętnienie Żołnierzy Wyklętych. W Zakopanem bieg ten rozpocznie się o godzinie 10:00 na Górnej Równi Krupowej.


Organizator wyznaczył 2 dystanse: 5000 m – cztery pętle oraz dwie pętle – dystans 1963 m. Zgłaszać się do biegu można do dnia 22 lutego drogą elektroniczną na stronie internetowej www.mosir.zakopane.eu. Za zgłoszonego uważa się zawodnika, który zapisał się do biegu i wniósł opłatę startową. Pakiety startowe odbierać można w dniu 26 lutego w godzinach pracy biura zawodów. Na stronie organizatora czyli Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Zakopane znajdziecie szczegóły oraz regulamin tego wydarzenia – kliknij.

W 2011 r. dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym – Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jest to święto, honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP.

W 2013 grupa pasjonatów i działaczy społecznych postanowiła zorganizować „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” w lesie koło Zalewu Zegrzyńskiego. Pierwsza edycja biegu miała charakter surwiwalowy a wzięło w niej udział 50 uczestników. Rok później, dzięki wielkiemu zaangażowaniu ludzi z Fundacji Wolność i Demokracja, która organizuje go do dzisiaj, bieg zaczął nabierać rozpędu i został przeniesiony w miejsce znane z późniejszych edycji w Warszawie – Park Skaryszewski. Pobiegło wtedy 1500 biegaczy! Od 2015 bieg ma charakter ogólnopolski i na stałe wpisuje się w kalendarz wydarzeń biegowych.

spot_img

Widać koniec prac przy DK47 z Rdzawki do Nowego Targu

Prace na ostatnim etapie budowy nowej trasy zakopianki, prowadzącej z Rdzawki do Nowego Targu, są na ukończeniu. Ten 16,1 kilometrowy fragment dwupasmowej drogi głównej...

Wyszła ze szpitala w Zakopanem i zaginęła – trwają poszukiwania

Komenda Powiatowa Policji w Zakopanem poszukuje 53-letniej tarnowianki - Anny Kostrzewy. Kobieta 10 czerwca około godziny 20:00 opuściła Szpital Powiatowy w Zakopanem i nie...