Quantcast
czwartek, 21 września 2023
Strona głównaAktualnościZakopiańska edycja biegu Tropem Wilczym

Zakopiańska edycja biegu Tropem Wilczym

Już w niedzielę 26 lutego odbędzie się zakopiańska edycja biegu Tropem Wilczym – jest to ogólnopolskie wydarzenie mające na celu upamiętnienie Żołnierzy Wyklętych. W Zakopanem bieg ten rozpocznie się o godzinie 10:00 na Górnej Równi Krupowej.


Organizator wyznaczył 2 dystanse: 5000 m – cztery pętle oraz dwie pętle – dystans 1963 m. Zgłaszać się do biegu można do dnia 22 lutego drogą elektroniczną na stronie internetowej www.mosir.zakopane.eu. Za zgłoszonego uważa się zawodnika, który zapisał się do biegu i wniósł opłatę startową. Pakiety startowe odbierać można w dniu 26 lutego w godzinach pracy biura zawodów. Na stronie organizatora czyli Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Zakopane znajdziecie szczegóły oraz regulamin tego wydarzenia – kliknij.

W 2011 r. dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym – Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jest to święto, honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP.

W 2013 grupa pasjonatów i działaczy społecznych postanowiła zorganizować „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” w lesie koło Zalewu Zegrzyńskiego. Pierwsza edycja biegu miała charakter surwiwalowy a wzięło w niej udział 50 uczestników. Rok później, dzięki wielkiemu zaangażowaniu ludzi z Fundacji Wolność i Demokracja, która organizuje go do dzisiaj, bieg zaczął nabierać rozpędu i został przeniesiony w miejsce znane z późniejszych edycji w Warszawie – Park Skaryszewski. Pobiegło wtedy 1500 biegaczy! Od 2015 bieg ma charakter ogólnopolski i na stałe wpisuje się w kalendarz wydarzeń biegowych.

spot_img

Kolejne prace PKP PLK na trasie z Krakowa do Zakopanego

1 marca ruszyły kolejne prace, zwiększające możliwości i jakość komunikacji kolejowej na linii z Krakowa do Zakopanego. Przewidziano je do 21 czerwca br. Kontynuowane...

Strażnicy Graniczni m.in. z Zakopanego w Republice Macedonii Północnej

17 funkcjonariuszy Karpackiego Oddziału Straży Granicznej pierwszy raz w tym roku wyruszyło do wspólnej operacji z policją Republiki Macedonii Północnej. Polscy strażnicy graniczni będą...