Quantcast
środa, 14 lutego 2024
Strona głównaAktualnościZakopiańska edycja biegu Tropem Wilczym

Zakopiańska edycja biegu Tropem Wilczym

Już w niedzielę 26 lutego odbędzie się zakopiańska edycja biegu Tropem Wilczym – jest to ogólnopolskie wydarzenie mające na celu upamiętnienie Żołnierzy Wyklętych. W Zakopanem bieg ten rozpocznie się o godzinie 10:00 na Górnej Równi Krupowej.


Organizator wyznaczył 2 dystanse: 5000 m – cztery pętle oraz dwie pętle – dystans 1963 m. Zgłaszać się do biegu można do dnia 22 lutego drogą elektroniczną na stronie internetowej www.mosir.zakopane.eu. Za zgłoszonego uważa się zawodnika, który zapisał się do biegu i wniósł opłatę startową. Pakiety startowe odbierać można w dniu 26 lutego w godzinach pracy biura zawodów. Na stronie organizatora czyli Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Zakopane znajdziecie szczegóły oraz regulamin tego wydarzenia – kliknij.

W 2011 r. dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym – Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jest to święto, honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP.

W 2013 grupa pasjonatów i działaczy społecznych postanowiła zorganizować „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” w lesie koło Zalewu Zegrzyńskiego. Pierwsza edycja biegu miała charakter surwiwalowy a wzięło w niej udział 50 uczestników. Rok później, dzięki wielkiemu zaangażowaniu ludzi z Fundacji Wolność i Demokracja, która organizuje go do dzisiaj, bieg zaczął nabierać rozpędu i został przeniesiony w miejsce znane z późniejszych edycji w Warszawie – Park Skaryszewski. Pobiegło wtedy 1500 biegaczy! Od 2015 bieg ma charakter ogólnopolski i na stałe wpisuje się w kalendarz wydarzeń biegowych.

spot_img

Koleją na święta do stolicy Tatr

Wznowione zostały bezpośrednie połączenia kolejowe na Podhale. Kolejne zmodernizowane stacje i przystanki zwiększyły dostępność i ułatwiły komunikację w przejazdach dalekobieżnych oraz regionalnych. PKP Polskie Linie...

Tatrzańscy policjanci zatrzymali kilka poszukiwanych osób

W ciągu kilku ostatnich dni tatrzańscy policjanci zatrzymali kilka osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości, niektórzy z nich byli ścigani listami gończymi. W sumie w...