Quantcast
środa, 10 lipca 2024

Trójka dzieci zgubiła się w Zakopanem – odnaleźli je policjanci

Poszukiwania trójki dzieci, które oddaliły się z podwórka swojego domu w Zakopanem i samodzielnie wybrały się na drugi koniec miasta, zakończyły się sukcesem. Małopolscy policjanci, wspierający lokalne siły podczas wakacyjnego wzmożenia, odnaleźli maluchy po kilkudziesięciu minutach od otrzymania zgłoszenia. Zgłoszenie o zaginięciu dzieci wpłynęło w niedzielę około 13:30, gdy zaniepokojeni rodzice zauważyli, że ich pociech – dwóch chłopców i dziewczynka w wieku 6, 7 i 8 lat – nie ma przed domem, gdzie dotąd się bawiły.


Po przybyciu na miejsce, funkcjonariusze ustalili wygląd i ubiór dzieci, a następnie rozpoczęli poszukiwania, w które zaangażowano kolejne patrole. Dzieciaki zostały zauważone, gdy próbowały się ukryć przed radiowozem na jednej z ulic. Jak się okazało, zdecydowały one przerwać zabawę i udać się do miejsca pracy matki na ulicy Jagiellońskiej, przechodząc głównymi ulicami i rejonem dworca PKP. Na szczęście, dzieci nie spotkały żadnego niebezpieczeństwa na swojej drodze, a interwencja zakończyła się pomyślnie.

To zdarzenie przypomina o zwiększonym ryzyku zaginięć dzieci podczas wakacji. Policja apeluje, by w przypadku zaginięcia dziecka natychmiast informować służby. Warto także pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, by uniknąć podobnych sytuacji.

spot_img

Piknik Olimpijski w Kościelisku

Zapraszamy na rodzinny piknik na Stadionie Biathlonowym w Kirach, który odbędzie się w sobotę, 13 lipca 2024 roku. Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny....

Zjadł pizze i uciekł bez płacenia rachunku

W Zakopanem, 28-letni turysta z województwa podkarpackiego wpadł w tarapaty po tym, jak zjadł pizzę w jednej z lokalnych restauracji i próbował uciec bez...